3 trendy w branży hotelarskie na 2023 rok

Rok 2023 w branży hotelarskiej może być pełen niespodzianek. Już teraz można powiedzieć, że niektóre kwestie związane zarówno z wykorzystywanymi technologiami, jak i rodzajem rezerwacji mogą zaskoczyć niektórych hotelarzy. Co zatem zmieni się w aktualnym roku? Czy nadchodzące zmiany będą korzystne dla całej branży? 

Obecny tryb życia sprawia, że albo wyjeżdżamy rzadko, albo organizujemy kilkudniowe city breaki. Nic w tym dziwnego – wiele osób pragnie wykorzystać wolny czas na odpoczynek od pracy i codziennych obowiązków. W końcu to wcale nie muszą być wczasy za granicą, prawda? Zwłaszcza jeśli w ciągu tych dni można spędzić czas z rodziną, a jednocześnie zażyć trochę luksusu. 

Jakie zmiany czekają nas w 2023 w branży hotelarskiej? 

Nawet wzrost cen nie wpłynie na jakość usług oraz ilość gości zatrzymujących się w hotelach. Odpoczynek oraz możliwość spędzenia czasu wolnego z rodziną sprawia, że w dalszym ciągu hotele będą mogły cieszyć się pełnym obłożeniem. Jednak na trochę innych warunkach niż do tej pory. Dlatego też warto wiedzieć jakie zmiany czekają branżę hotelarską i czego dokładnie się spodziewać po rezerwacjach. 

Krótkie i spontaniczne rezerwacje gości 

Pomimo tego, że branża hotelarska zaczyna stawać na nogi, najpierw po ogłoszeniu pandemii, a następnie przez wzrastający kryzys gospodarczy, sporo gości w dalszym ciągu decyduje się na krótkie pobyty weekendowe. Już teraz można odnotować wzrost szybkich i spontanicznych rezerwacji, dokonywanych z dnia na dzień. Goście nie rezerwują już pokoi hotelowych z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nic w tym dziwnego, krótkie pobyty rzadko kiedy są planowane z taką dokładnością. 

Podróże z małym bagażem na krótki okres czasu to coś, co będzie dominowało w branży hotelarskiej przez następne miesiące w 2023 roku. Hotelarze muszą zatem dostosować się do nowej mody  zapewnić swoim gościom jak najwyższa jakość usług. 

Krótkie i spontaniczne rezerwacje są również wynikiem pojawienia się wielu aplikacji i portali, które umożliwiają dokonanie szybkiej i wygodnej rezerwacji, bez konieczności podnoszenia słuchawki telefonu. 

Wielopokoleniowe rezerwacje na kilka dni

Rodzinne pobyty w hotelach można już było zaobserwować w 2022 roku. Dlatego też możemy być pewni, że ten trend utrzyma się również w bieżącym roku, a wręcz będzie bardzo często spotykany w trakcie dokonywania rezerwacji. Nic w tym dziwnego – coraz więcej osób ceni sobie wartościowy czas spędzamy z rodziną i stawia raczej na doświadczenia oraz wspólne wspomnienia związane z przebywaniem razem. 

Wielopokoleniowe wyjazdy to szansa na zacieśnianie więzi oraz poznania się od zupełnie nowej strony. Na co dzień mało kto ma możliwość spędzania czasu ze swoją rodziną i bliskimi, więc warto to nadrobić w trakcie weekendu czy krótkiego urlopu. 

hotel

Pojawienie się coraz to nowszych technologii

Nowoczesne technologie coraz chętniej są wykorzystywane w branży hotelarskiej. Właściciele obiektów z chęcią wykorzystują każdą możliwość, która sprawi, że pobyt w ich hotelu będzie o wiele bardziej komfortowy. Technologiczne udogodnienia jak dedykowane dla danego hotelu aplikacje czy elektroniczni asystenci z pewnością wpłyną na jakość pobytu. 

Dzięki specjalnej aplikacji można bez problemu skontaktować się z obsługą hotelową i uzyskać pomoc od pracowników. Podobnie działają elektroniczni asystenci, dzięki którym pobyt w hotelu, nieważne jak krótki, z pewnością będzie udany.  

Drzwi hotelowe na kartę – funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie 

Nowoczesne i renomowane hotele już od jakiegoś czasu wykorzystują elektroniczne karty, za pomocą których możliwe jest otwarcie drzwi hotelowych. Nic w tym dziwnego, gdyż takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Karty są niezawodne i bez problemu przy ich użyciu można dostać się do pokoju. W wielu hotelach za pomocą kart elektronicznych można sterować oświetleniem oraz klimatyzacją, co jeszcze mocniej wpływa na poprawę komfortu w trakcie pobytu. 

Zaletą kart jest fakt, że są one małe oraz poręczne. Dodatkowo zapewniają dyskrecję i są łatwe w przechowywaniu. 

Jakie zmiany jeszcze czekają nas w branży hotelarskiej w 2023? Z pewnością goście hotelowi jeszcze nas zaskoczą.