Porównanie cen wypożyczalni w Warszawie

najtańsza wypożyczalnia samochodów Warszawa

Zdarzają się sytuacje w których pozbawieni odpowiedniego środka transportu, musimy skorzystać z usług wypożyczalni aut. W mniejszych polskich miejscowościach, znalezienie tego typu firmy może okazać się jednak nie lada wyczynem. Bardzo często okazuje się zatem, że w razie potrzeby mieszkańcy, muszą szukać tego typu placówek w pobliskich, większych miastach, gdzie sytuacja ma się już zupełnie inaczej. Przykładowo w Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie, wypożyczalnie działają na szeroką skalę, zgłoszenia przyjmując nierzadko przez całą dobę.  Stolica zdaje się jednak królować w tej branży.

Wypożyczalnia aut – Warszawa

wypożyczalnia samochodów WarszawaW stolicy prężnie działają firmy, które w swej ofercie proponują szeroki wachlarz aut do wyboru. Aut, które w zależności od potrzeby wynająć możemy dosłownie na kilka dni lub wiele tygodni. Podejmując decyzję z którego punktu chcemy skorzystać, na pewno warto porównać obowiązujące tam ceny. Może się bowiem okazać, że za to samo auto lub chociaż pod wieloma względami podobne w jednej wypożyczalni zapłacimy o wiele więcej, niż w innej. Rozeznanie w rynku  przed podjęciem ostatecznej decyzji jest więc niezwykle istotne.

W zależności od tego na jakim przedziale cenowym nam zależy, podejmujemy decyzję i dokonujemy wyboru odpowiedniego samochodu. Co zrozumiałe, bardzo często bywa oczywiście tak, że poszukujemy rozwiązania jak najmniej obciążającego naszą kieszeń.

Najtańsza wypożyczalnia samochodów – Warszawa

Nie ma się co oszukiwać, szukając pod frazą „wynajem samochodów Warszawa”, wielu klientów szuka opcji najtańszej z możliwych. Już sam wynajem samochodu jest bowiem bardzo często wydatkiem niespodziewanym lub w ogóle nieplanowanym. Postawiony w trudnej sytuacji klient, zmuszony w szybkim czasie do wypożyczenia auta,  nie chce tracić przy tym zbyt wielu oszczędności.

Na szczęście stolica daje w tej kwestii wiele możliwości. Wynajem samochodów w Warszawie jest bardzo proste. Co więcej, można przebierać w ofertach i szukać tych, których cenniki są najbardziej przystępne. By zrozumieć różnicę i sens takich poszukiwań najlepiej porównać ceny przynajmniej trzech warszawskich wypożyczalni aut.

Porównanie cen wypożyczalni w Warszawie

wynajem samochodów WarszawaPopularna warszawska wypożyczalnia samochodów Carent-24 oferuje między innymi auta klasy B, gdzie ceny zaczynają się już od 89 złotych za dobę w przypadku co najmniej 4 dni. Dla porównania dwie kolejne firmy, tego typu samochody wynajmują od 97 lub 99 złotych za dobę. Mowa tu oczywiście o tak zwanym wynajmie długoterminowym. Co do zasady, ceny za wynajęcie auta na dłuższą liczbę dni lub nawet tygodni są bowiem niższe. Kiedy więc mamy w zamiarze użytkować wynajęty środek transportu dłużej – zapłacimy mniej.

Klasa C zaczyna się we wspomnianej wypożyczalni od kwoty 88 złotych za dobę, a w dwóch pozostałych kolejno 119 lub 122 złotych za dobę. Jak widać, różnice są dość znaczne. O ile w przeliczeniu na krótką ilość dni, możemy pokusić się oczywiście o skorzystanie z usług wypożyczalni położonej przykładowo jak najbliższej naszego miejsca zamieszkania, o tyle w perspektywie większej liczby dni – bardziej opłacalne jest wybranie się do punktu oferującego jednak niższe ceny.

W końcu do powyższych cen należy doliczyć również kaucję czy możliwość oddania brudnego samochodu. Koszty z którymi już na samym początku musimy się liczyć nie są więc ograniczone tylko i wyłącznie do podliczenia czasu korzystania z wybranego przez nas auta.