W jaki sposób działają suplementy na płodność?

płodność

Chęć posiadania dziecka wiąże się z koniecznością odpowiedniego zadbania o zdrowie zarówno przyszłej mamy jak i taty. Starający się o potomka para powinna korzystać ze wszelkich możliwych sposobów, które bezpiecznie zwiększą szansę na osiągnięcie sukcesu. Niestety bardzo często problemy z płodnością kojarzone są jedynie z kobietami jednak warto pamiętać, że niewłaściwe prowadzenie trybu życia, stres, noszenie nieodpowiedniej bielizny oraz niewłaściwa dieta mogą wpłynąć negatywnie również na płodność mężczyzn.

Starając się o dziecko doskonałym pomysłem jest rozpoczęcie suplementacji środków na płodność, dzięki którym szanse na posiadanie dziecka znacznie się zwiększą. Obecnie dostępne jest wiele różnorodnych suplementów, dzięki którym mężczyzna będzie mógł cieszyć się poprawą płodności oraz większymi zdolnościami do zapłodnienia. Suplementy pozytywnie wpływające na płodność może stosować każdy zainteresowany – pierwsze efekty będzie można zaobserwować już po upływie paru miesięcy.

Skład suplementów poprawiających płodność

Suplementy przeznaczone dla mężczyzn składają się zazwyczaj z zestawu substancji, które w pozytywny sposób wpływają na organizm mężczyzny dodające energii, witalności oraz poprawiając równowagę hormonalną i  wpływając na parametry nasienia. L-karnityna jest aminokwasem, który korzystnie wpływa na ruchliwość plemników w spermie. Wysokie stężenie l-karnityny w organizmie powoduje jej przekształcenie się do formy estru, który jest magazynowany wewnątrz plemników.

W suplementach bardzo często znajduje się również zestaw witamin, który kompleksowo wpływa na energia oraz siłę każdego mężczyzny. Częstym składnikiem suplementów jest również cynk oraz miedź. Substancje te posiadają funkcje przeciwutleniające, które są wyjątkowo ważne w trakcie tworzenia się spermy i jednocześnie gwarantują przedłużenie żywotności plemników. Pozytywnie wpłynie również dodatek likopenu, który jest jednym z barwników czerwonych i pomarańczowych naturalnie występujących w pomidorach.

test ciążowy

Korzystnie wpływa on na ruchliwość oraz strukturę plemników gwarantujących poprawienie zdolności nasienia do zapłodnienia. Wielu lekarzy oraz dietetyków zaleca mężczyznom również regularne spożywanie pestek dyni. W zawiązku z tym w suplementach wspomagających płodność możemy znaleźć również ekstrakt z pestek dyni. Działa on w szeroki sposób wpływając na mężczyznę i gwarantując prawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego czyli prostaty oraz jednocześnie przedłużając żywotność plemników.

Niekiedy suplementy wzbogacone są w dodatkowe składniki na przykład ekstrakt z korzenia żeń-szenia, który zwiększa siły witalne u mężczyzny zapewniając dodatkowo lepsze samopoczucie. W zależności od rodzaju suplementów mogą znaleźć się w nich także inne substancje pobudzające, które działają analogicznie jak w przypadku ekstraktu z korzenia żeń-szenia. Suplementy wzbogacone są także w zestaw podstawowych minerałów, które będą wpływały również na poprawę kondycji włosów i skóry mężczyzn dbając o jego atrakcyjność fizyczna.

Doskonała wchłanialność sprawia, że na pierwsze efekty nie będzie trzeba długo czekać. Produkty tego typu mogą być z powodzeniem stosowane przez każdego mężczyznę, a także przez osoby, które po wykonaniu testu na płodność otrzymały niezadowalające wyniki świadczące o małej ilości plemników w nasieniu. Suplementy pozytywnie wpływają na płodność mężczyzny i są jednocześnie całkowicie bezpieczne, więc mogą być stosowane przez każdego niezależnie od wieku.

Dlaczego warto zdecydować się na suplementację?

Regularne stosowanie suplementów gwarantuje osiągnięcie satysfakcjonujących efektu i poprawienie wszelkich parametrów nasienia co przekłada się na większą zdolność do zapłodnienia. Zwiększa się żywotność oraz ruchliwość plemników, a samopoczucie oraz witalność mężczyzny również ulega poprawie. Bardzo często problemy z płodnością mężczyzny nie wiążą się z żadnymi ciężkimi chorobami czy zaburzeniami hormonalnymi.

płodność u mężczyzny

Problemy te mogą wynikać z niewłaściwego stylu życia, stresu, z siedzącego trybu życia czy też mogą być wywołane niedoborem substancji odżywczych i witamin w diecie. Regularne stosowanie suplementów skutecznie może poprawić sytuację mężczyzny korzystnie wpływając na jego płodność. Niekiedy tak małe zmiany mogą w ogromne sposób wpłynąć na współżycie zapewniając prawidłowe działanie całego organizmu mężczyzny i poprawiając jego płodność.

Wśród mężczyzn dużą popularnością cieszy się suplement na płodność Androferti.

Warto zdecydować się na stosowanie suplementów w trakcie starania się o dziecko, a także w momencie gdy mimo prób nie dochodzi do zapłodnienia. Suplementy należy stosować minimum 3 miesiące jednak optymalne stężenie substancji odżywczych uzyskuje się po okresie około pół roku, gdzie dochodzi do klinicznie potwierdzonej poprawy parametrów nasienia.