Czy warto organizować pikniki osiedlowe?

piknik sąsiedzki

Twoje relacje z sąsiadami ograniczają się do „dzień dobry” na klatce schodowej? Nie jesteś sam, mimo że aż 93% Polaków deklaruje, że utrzymywanie relacji z sąsiadami to podstawa. Nieważne czy wynajmujesz mieszkanie, czy je kupiłeś. O relacje z sąsiadami trzeba dbać. Sprawdź, dlaczego warto organizować pikniki osiedlowe.

Pikniki osiedlowe to doskonała okazja, aby… zobaczyć w sąsiadach kogoś więcej?

Sąsiedzki piknik to idealna okazja, aby dowiedzieć się, że młody chłopak z drugiego piętra słucha głośno muzyki, ponieważ mocne brzmienie pomaga mu skupić się podczas nauki, para, którą często spotykasz w windzie to młode małżeństwo wychowujące córeczkę, która ciągle płacze, bo właśnie ząbkuje, a mała dziewczynka z parteru dzielnie ćwiczy grę na skrzypcach, ponieważ szykuje się do prestiżowego konkursu. Poznanie sąsiadów sprawia, że zaczynamy patrzeć na nich z innej perspektywy.

Zalety pikników osiedlowych

Istnieje wiele zalet, które przemawiają za organizacją rodzinnych pikników sąsiedzkich. Przedstawiamy Wam niektóre z nich.

  • Piknik sąsiedzki sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Pikniki sąsiedzkie to idealne rozwiązanie, gdy myślimy o zagospodarowaniu wolnej chwili. Aktywne spędzanie czasu z sąsiadami jest świetnym sposobem na relaks po ciężkim dniu pracy i ciekawym pomysłem na weekend.

  • Piknik sąsiedzki sposobem na nowe przyjaźnie.

Dzięki organizacji pikników osiedlowych poznasz mieszkańców osiedla oraz nawiążesz z nimi sąsiedzkie znajomości. Z pewnością zastanawiałeś się kim są ci ludzie, co robią, co lubią. Dowiedz się, co Was łączy, poza wspólnym miejscem zamieszkania!

  • Piknik sąsiedzki sposobem na konflikty sąsiedzkie.

Konflikty sąsiedzkie? Zapomnij o nich! Inicjując i uczestnicząc w pikniku osiedlowym, możecie w przyjaznej atmosferze rozwiązać problemy oraz wypracować wspólne rozwiązania wielu spraw, które dotyczą Was wszystkich.

  • Piknik sąsiedzki sposobem na pomoc charytatywną.

Czasem każdy z nas potrzebuje pomocy. Osiedlowe pikniki to wspaniały pretekst, aby taką pomoc nieść i zdobyć to, czego dana osoba potrzebuje. Wystarczy wiedzieć, wystarczy chcieć.

piknik dla seniorów

  • Piknik sąsiedzki sposobem na większe poczucie bezpieczeństwa

Osiedlowe pikniki zwiększają poczucie bezpieczeństwa, które przecież jest bezcenne. Nie kupisz go za żadne pieniądze, a możesz sobie to zapewnić, na przykład poznając sąsiadów oraz zdobywając do nich zaufanie. Każdy chciałby żyć w takiej społeczności.

Przysługi sąsiedzkie

Zdarzyło się, że zamówiłeś coś kurierem, który przyszedł, kiedy nie było Cię w domu? Jak dobrze mieć wtedy sąsiada, który pracuje w domu i może taką przesyłkę odebrać! Według badań najczęściej wyświadczane przysługi to:

– odbieranie przesyłek (61%),

– pożyczacie produktów spożywczych (36%),

– pilnowanie mieszkania podczas nieobecności (35%).

In Spe Events pomoże w organizacji

In Spe Events to niezawodny organizator m.in. pikników osiedlowych, który doskonale zaplanuje i zorganizuje czas dla sąsiadów. Ciężka praca, zmęczenie i brak wolnego czasu nie pozwalają Wam zorganizować pikniku samodzielnie? Z pomocą przychodzi nagradzana agencja In Spe Events, która poprzez kreatywne pomysły oraz profesjonalne zaplecze techniczne, przyczyni się do niezapomnianych wspomnień i chwil spędzonych wspólnie z sąsiadami. In Spe Events dba o każdy detal i organizuje najlepsze pikniki sąsiedzkie.