Zbawienny wpływ olejków do twarzy

Olejki do twarzy doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla kremów, ponadto dzięki ich właściwościom nałożone kolejne produkty pielęgnacyjne będą miały szanse lepiej zadziałać. Jakie olejki do twarzy warto wybrać i jakie korzyści przyniesie ich regularne stosowanie.

Odpowiedni wybór olejków do twarzy

Aby mieć pewność, że zakupiony olejek do twarzy zadziała korzystnie koniecznie należy już podczas zakupu dokładnie przeanalizować jego skład. Olejki powinny być nierafinowane i tłoczone na zimno – tylko wtedy zachowują one swoje właściwości. Dla osób, których skóra cechuje się wysoką wrażliwością i skłonnościami do uczuleń polecane jest wykorzystanie olejków oczyszczonych, które zadziałają łagodniej. Produkt musi być też odpowiednio zapakowany. Najlepiej jeśli będzie umieszczony w ciemnej szklanej buteleczce, wówczas mamy pewność że nie utleni się. Najporęczniejsze są buteleczki wyposażone w pipetkę, dzięki której możliwe jest wygodne nabieranie odpowiedniej ilości produktu. Jest to także najbardziej higieniczna forma aplikatora.

Olejki do twarzy można podzielić na trzy podstawowe grupy: olejki schnące, półschnące i nieschnące. Do pierwszej grupy zalicza się min olej z róży, konopny, lniany, jojoba, z ogórecznika, malin czy z orzecha włoskiego. Są one przeznaczone do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Olejami półschnącymi są te wytłoczone z migdałów, sezamu, słonecznika, pestek moreli, a także olejek arganowy. Je natomiast najlepiej wykorzystać posiadając skórę normalną bądź mieszaną. Ostatnią grupą zalecaną dla osób o suchej lub dojrzałej cerze ą oleje nieschnące np. olejek z awokado, orzechów laskowych, pestek dyni, olej kokosowy, oliwa z oliwek.

Olejek stworzony do Twojej skóry

Aby olejek dobrze nam służył koniecznie musi być odpowiedni dobrany do danej cery. W przypadku tłustej oraz mieszanej skóry najlepiej zdecydować się na olejki, które nie pozostawiają tłustego filmu po zaaplikowaniu. W przypadku gdy cera ma skłonności do zmian trądzikowych najlepiej zdecydować się na olejki zawierające kwa linolowy, linolenowy lub gamma-linolenowy. W przypadku suchej skóry olejki muszą być dobierane inaczej. Najskuteczniej zadziała wówczas olejek pozostawiający na długo uczucie natłuszczenia, zawierający kwas stearynowy, palmitynowy, oleinowy czy arachidowy.

Najpopularniejsze olejki do twarzy

Olej arganowy już od kilku lat pozostaje najpopularniejszym olejkiem do twarzy,a także do pielęgnacji włosów oraz całego ciała. Cechuje się on jasno-żółtym kolorem i orzechowym zapachem. Jest bogaty w kwasy omega-6 i omega-3, a dzięki związkom fenolowym oraz witaminie E skutecznie odmładza, nawilża i rewitalizuje nawet bardzo zmęczoną skórę. Olejek ten polecany jest do dojrzałej skóry, która wymaga poprawy elastyczności i jednocześnie dogłębnego nawilżenia. Ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące dlatego może zostać zastosowany na podrażnioną skórę.

Olejek jojoba także cieszy się sporym zainteresowaniem. Cechuje się lekkościom i szybką wchłanialnością gdyż jego budowa imituje naturalny płaszcz lipidowy osłaniający naszą skórę. Jest to płynny wosk o jasnym kolorze. Poleca się go osobom o skórze trądzikowej ze względu na działanie antybakteryjne, skórze wrażliwej a także suchej. Regeneruje cerę i dogłębnie ją nawilża.

Olej różany jest najlepszym sposobem na odbudowanie zniszczonej i wrażliwej skóry. Doskonale sprawdzi się w przypadku skóry naczynkowej łagodząc podrażnienia i zaczerwienienia. Jest bogaty w karotenoidy oraz witaminę A, która doskonale spłyca zmarszczki wkoło oczu. Dzięki intensywnemu działaniu odżywczemu z powodzeniem może być skuteczną alternatywą dla kremu do cery dojrzałej.