Zalety zorganizowania firmowej imprezy integracyjnej

impreza firmowa

Imprezy firmowe mają wiele oblicz. Są to kolacje, spotkania, konferencje, sympozja, a nawet zajęcia rekreacyjne dla pracowników. Niezależnie od tego, jaką formę przyjmą, taka aktywność powinna zajmować bardzo ważne miejsce w strategii komunikacyjnej przedsiębiorstwa.

Dlaczego? Oto najważniejsze zalety zorganizowania firmowej imprezy integracyjnej!

Uczą pracy zespołowej

Impreza firmowa daje naszemu zespołowi czas na skoncentrowanie się na znaczeniu pracy zespołowej. W dzisiejszych czasach większość projektów wymaga współpracy co najmniej kilku specjalistów. Jest to bardzo ważna umiejętność, którą musimy rozwijać u naszych pracowników.

Często przed zabawą mają miejsce ćwiczenia integracyjne. Najlepiej w takiej sytuacji wynająć specjalistów, którzy zadbają o zaangażowanie naszych ludzi oraz sprawny przebieg ćwiczeń i atrakcji.

Ułatwiają komunikację

Takie spotkania to bardzo skuteczne narzędzia komunikacji. Pozytywne zmiany mogą być świętowane przez wszystkich pracowników. Jeżeli wiemy, że pewne decyzje biznesowe mogą być negatywnie odebrane to okazja, by zakomunikować je wszystkim i wyjaśnić ich powody. W ten sposób unikamy plotek.

Co więcej dajemy pracownikom firmy okazję, aby w mniej formalnej atmosferze podejść do menadżerów i zadać wszystkie pytania. Jeżeli zależy nam na podzieleniu imprezy na część oficjalną i integracyjną dobrze przemyślmy organizację.

Istotne jest, aby pracownicy nie nudzili się podczas przemówień menagerów. Wtedy czują, że to kolejny obowiązek, a nie przyjemność. Specjaliści zajmujący się organizacją eventów tego typu mają wiele sposobów na urozmaicenie takich wydarzeń.

Budują relacje

Imprezy to doskonała okazja do nawiązania kontaktów, bardzo często z osobami, z którymi nie współpracujemy na co dzień. To moment, kiedy pracownicy mogą porozmawiać nie tylko o pracy, ale również o swoim hobby, rodzinie czy planach. Dzięki temu lepiej rozumieją swoje motywacje.

Przecież łatwiej zrozumieć, ze nasz współpracownik niezdąży dziś nam pomóc jeżeli wiemy, że musi już wyjść, aby odebrać dziecko z przedszkola. Łatwiej jest nam się porozumieć, kiedy się lubimy. Relacje zbudowane na takich imprezach ułatwiają codzienną współpracę i rozwiązywanie konfliktów.

To również wyjątkowy moment dla szefostwa, które ma okazje poznać motywacje swoich podwładnych. Dzięki temu łatwiej jest nimi zarządzać.

Poprawiają atmosferę w pracy

Nie ma nic gorszego dla motywacji i efektywności zespołu niż negatywna, nieprzyjemna atmosfera w pracy.

impreza integracyjna

Oczywiście nie unikniemy sytuacji stresowych, presji, deadlinów. Jednak przyjęcie, czy specjalny obiad, to świetna okazja, by celebrować sukcesy i oderwać się na chwilę od obowiązków. Dzięki temu pracownicy myśląc o pracodawcy uśmiechają się.

Tworzą markę pracodawcy

Zabawa na imprezie integracyjnej to dodatkowy benefit, który liczy się, gdy szukamy nowej pracy. Takie eventy tworzą markę pracodawcy w dwojaki sposób. Po pierwsze przywiązują naszych pracowników do firmy. Sprawiają, że nie chcą oni zmienić pracy i polecają ją znajomym. Są ambasadorami naszej marki.

Po drugie możemy pochwalić się relacjami z nich na naszej stronie internetowej czy w social mediach. Kandydaci do pracy często sprawdzają firmy w Internecie i atrakcyjne imprezy firmowe mogą być argumentem, by wybrać Ciebie jako pracodawcę, a kogoś innego oferującego podobne warunki.

Dlatego właśnie warto zatrudnić specjalistów, którzy na co dzień zajmują się organizacją takich wydarzeń i wiedzą jak sprawić, aby było się czym pochwalić.

Pomimo rozwoju nowych technologii i środowiska wirtualnego, interakcja twarzą w twarz pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów nawiązywania relacji.

Zorganizowanie udanego eventu integracyjnego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ konieczne jest powiązanie bardzo wielu czynników: kwestii technicznych, czasu pracowników czy budżetu. Jednak udana impreza integracyjna poprawi nastrój w firmie i efektywność pracowników na długi czas.