Zakup materaca dla dziecka przez sklep internetowy

materac dla dziecka sklep Internetowy

Decydując się za kupić materac dla dziecka przed sklep internetowy warto pamiętać, że jego wybór jest zupełnie inny niż w przypadku zakupu materacu dla dorosłych. Materac dla dziecka powinien być przede wszystkim dopasowany ze względu na jego rozmiar, twardość oraz grubość, a także powinien zapewniać odpowiednie podparcie kręgosłupa w trakcie snu co zapewni dziecku zarówno spokojny i zdrowy sen i jednocześnie nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka.

Jak wybrać materac dla malucha?

Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia miękkość i jednocześnie twardość materaca. Zbyt twarde materace sprawiałyby ogromny dyskomfort podczas snu i nie wpływałyby pozytywnie na rozwój i kształtowanie kręgosłupa. Zbyt miękkie materace również nie powinny być wybierane ze względu na to, że w tym przypadku kręgosłupa nie jest podtrzymywany i łatwo może dojść do jego wykrzywienia. Dobrej jakości materac nie powinien się odkształcać podczas dłuższego użytkowania. Bardzo często w tanich niskiej jakości materacach po kilku miesiącach od rozpoczęcia używania można zauważyć wgłębienia w okolicach głowy czy tam gdzie dziecko najczęściej siedzi.

Materace dla dzieci obecnie są produkowane z różnorodnych materiałów zarówno naturalnej jak i sztucznych. Co prawda surowce naturalne takie jak włókna kokosowe, trawa morska czy łuska gryczana mogą wydawać się wyjątkowo przyjazne jednak należy pamiętać, że bardzo łatwo mogą rozwijać się w nich grzyby i pleśnie, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. W przypadku zdecydowania się na syntetyczny materace, które są bardzo często powleczone powłokami odpornymi na rozwój pleśń czy grzybów, możemy być pewni, ze nasze dziecko nie będzie narażone na tego typu zagrożenia.

Jakie rodzaje materacy możemy wybrać?

Jednym z rodzajów materacy, jakie możemy znaleźć w sklepach internetowych są materace z pianki poliuretanowej, które są najbardziej podatny na odkształcenia. Ich cena jednak jest zdecydowanie najniższa spośród innych rodzajów dlatego może być to dobre tymczasowy rozwiązania. Możemy wyróżniać także przede wszystkim materace piankowe jak i materace lateksowe. Materac lateksowy dopasuję się do ciała podczas snu, a kręgosłup nie ulega deformacji i jest odpowiednio podtrzymywany. Ten rodzaj materacy jest odporny na działanie roztoczy przez co bardzo dobrze czuję się na nich alergicy wrażliwi na alergeny.

Niestety materac z lateksu może być znacznie mniej przewiewny niż w przypadku innych rodzajów materacy, jednak ze względu na inne pozytywne aspekty jest to opcja z pewnością godna rozpatrzenia. Materace piankowe różnią się zdecydowanie od materacy wykorzystywanych w ciągu ubiegłych lat.  Obecnie materace te cechują się zdecydowanie innymi właściwościami, a wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych sprawia, że materace te w wielu porównaniach przeważają nad wersjami lateksowymi. Niekiedy w dostępny w sklepach są również materace kokosowe wypełnione naturalnym włóknem kokosowym, które zazwyczaj obszyte jest bawełnianą osłoną.

Materac ten ma właściwości antybakteryjne i świetnie dostosowuje się do kształtu sylwetki, przepuszcza powietrze i nie odkształca się. Można również znaleźć materace kokosowo-piankowe z łuską gryczaną, które posiadają trzy warstwy. Pierwszą stanowią łuski gryki, drugą pianka poliuretanowa, natomiast trzecią mata z włókna kokosowego. Każda część zamknięta jest w specjalnych komorach gwarantując odpowiednie ułożenie ciała podczas snu. Istnieje wiele rodzajów materacy i przeglądając oferty sklepów internetowych każda osoba zainteresowana zakupem będzie mogła w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla swojego dziecka.