Zakup drzwi do domu – możliwości wyboru

Drzwi dla Twojego domu

Zazwyczaj spotykamy drzwi wykonane z drewna lub z drewna i metalu, lecz mogą być one stworzone również z innych materiałów, jak szkło, pleksiglas albo plastik. Dobór materiału powinien być uzależniony przede wszystkim warunkami, do jakich przeznaczymy dane drzwi. Jeżeli mamy na uwadze drzwi zewnętrzne, prowadzące z otwartej przestrzeni do wnętrza budynku, to musimy dokładnie przyjrzeć się materiałom, z których zostaną one stworzone. Nie bez znaczenia pozostaje stylistyka – do kamienicy czy domu stylizowanego na rustykalny nie będą pasować nowoczesne drzwi z metalu i szkła. Kolejnym czynnikiem wpływającym na ostateczną decyzją są także ceny.

1417922_doorways_-_hdr

Drzwi nowoczesne czy klasyczne?

Nowoczesne drzwi kojarzą się jako swoista ostoja bezpieczeństwa. Wykonanie z bardzo wytrzymałych materiałów, zastosowanie nowoczesnych systemów blokad, które zabezpieczają drzwi przed wyłamaniem w kilku miejscach oraz solidne, nowoczesne zamki, uniemożliwiające podrobienie klucza lub ominięcie zamka w jakikolwiek sposób – to wszystko sprawia, że prawdziwe drzwi antywłamaniowe stanowią rzeczywiście niezwykle solidną barierę i w znaczny sposób podnoszą bezpieczeństwo mieszkańców domu czy mieszkania. Warto dodać, że drzwi antywłamaniowe powinny posiadać certyfikaty, o których z pewnością poinformuje cię producent lub obsługa sklepu.

Nie znaczy to oczywiście, że drzwi utrzymane w klasycznym stylu nie mogą stanowić solidnego zabezpieczenia przed włamaniami. Często jednak przed zakupem drzwi z mocnego drewna powstrzymuje nas cena – jest jednak rada i na to. Wiele osób decyduje się na rozwiązanie nieco polubowne, kupując drzwi z tworzywa, które jedynie na wierzchu mają nałożone drewniane płyty. Nie polecamy tej opcji w przypadku drzwi zewnętrznych – nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie zimna czy wilgoci, dlatego lepiej sprawdzą się jako drzwi wewnątrz budynku – wejściowe czy w samym mieszkaniu.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny model drzwi, warto poprzeglądać katalogi z ofertami różnych firm. Można wówczas zorientować się w ofercie danego producenta, tak by przy wizycie u dystrybutora czy w sklepie typu Ikea, Castorama czy Praktiker wiedzieć, czego właściwie szukamy. Szukając mniej więcej określonego modelu warto zapoznać się ze specyfikacjami dotyczącymi danego materiału, a przed wizytą w sklepie powinno się dokonać szczegółowych pomiarów, tak by na miejscu móc zobaczyć, w jaki sposób na nasze konkretne zapotrzebowanie może odpowiedzieć sklep.

Więcej na temat drzwi: tutaj <<