Wybór zakładu pogrzebowego

Obecnie, oferty zakładów pogrzebowych są do siebie nieco zbliżone. Warto jednak poznać szczegółowo usługi, jakie wykonują pracownicy danego zakładu. W momencie, gdy umiera bliska nam osoba, nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć. W takich przypadkach, najczęściej kontaktujemy się z najbliższym nam zakładem pogrzebowym. Jak wiadomo, pracownicy każdego zakładu mają obowiązek przygotować ciało do pogrzebu. Warto jednak dodać, że nie w każdym zakładzie pogrzebowym możemy liczyć na te same oferty. Wysoki standard i godne warunki ostatniej posługi to priorytetowa sprawa podczas wydarzenia, którym jest pogrzeb. Placówką świadczącą profesjonalne usługi pogrzebowe jest MPGK Choszczno Miejskie Usługi Pogrzebowe.

Czym kierować się podczas wybierania zakładu pogrzebowego?

Najbardziej istotnymi aspektami są ceny, rodzaje usług oraz jakość ich wykonania. Ze względu na tragedię, jaką jest śmierć bliskiej osoby, w znacznej większości możemy liczyć na wsparcie i współczucie ze strony właściciela i pracowników zakładu.
Istotne jest również to, by skupić się na naszych potrzebach. Wybieranie zakładu pogrzebowego zazwyczaj skupia się na kilku kryteriach. Są to:

  • Ceny usług – normalnym jest fakt, iż ceny trumien i usług w zakładach pogrzebowych nie należą do tanich. Wykonanie, materiały, czas oraz doświadczenie – to wszystko, co nakłada się na cenę oferowanych usług. Jak wiadomo, pogrzeb jest sytuacją nagłą, co przekłada się na niespodziewany, konieczny wydatek. Decyzja o wyborze zakładu pogrzebowego powinna skupiać się przede wszystkim na kosztach, jakie poniesiemy.
  • Rodzaje usług – różne są czynności, jakie wykonuje się przed pogrzebem. Przygotowywanie ciała i organizowanie takich rzeczy jak ubranie, trumna, nagrobek czy miejsce i data pochówku, grają kluczową rolę tuż obok mycia ciała i przygotowania go do uroczystości pogrzebowych.
  • Jakość wykonywania przygotowań pogrzebowych – przed wyborem zakładu, koniecznie musimy wiedzieć w jaki sposób wykonywane są usługi. Przygotowanie ciała do pogrzebu musi odbywać się bez najmniejszych pomyłek, więc warto zdobyć informacje o jakości wykonywanych usług.

Zakład Pogrzebowy Memento Mori

  • Dodatkowe usługi – mogą to być np. malowanie denata, poprawianie wyglądu skóry, farbowanie włosów czy zszywanie skóry. Te opcje wykorzystywane są najczęściej, gdy śmierć nastąpiła przez wypadek lub ciężką chorobę. Zabiegi pielęgnacyjne dla denata mają poprawić jego wygląd.
  • Organizowanie dokumentacji – pracownicy z biura, który znajduje się w zakładzie pogrzebowym, często zajmują się dokumentami, które należy dostarczyć do ZUSu, miejsca pracy zmarłego i innych placówek państwowych. Członkowie rodziny i bliscy zmarłego, najczęściej nie są zdolni do zajmowania się dokumentami. Zakład, który oferuje taką usługę, może być najlepszym wyborem dla nas.
  • Lokalizacja zakładu pogrzebowego – w zależności od wielkości miasta, niekiedy mamy możliwość skorzystać z ofert jedynie najbliższych nam zakładów. Nie jest to jednak nic złego. Ważne jest, by zakład znajdował się w miarę blisko cmentarza, by możliwe było dostarczenie ciała w trumnie jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii pogrzebowych.