Wybór firmy cykliniarskiej

Parkiet drewniany wymaga regularnej pielęgnacji. Mimo to bardzo często nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności na podłodze pojawiają się nieestetyczne rysy, przetarcia i smugi. Wówczas koniecznie należy zdecydować się na skorzystanie usług z firmy cykliniarskiej. Dzięki temu zapobiegniemy pogłębianiu się uszkodzeń i dalszej konieczności wymiany całego parkietu. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm zajmujących się świadczeniem tego typu usług, co sprawia, że wybór jednej właściwej może okazać się wyjątkowo trudny. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać, aby nasz parkiet na tym nie ucierpiał?

Na czym polega cyklinowanie?

Cyklinowanie polega na starciu przez odpowiednią maszynę zewnętrznego lakieru oraz zniszczonych warstw drewna. Po zeszlifowaniu następuje polerowanie podłogi, w trakcie którego często konieczne okazuje się uzupełnienie ubytków między deseczkami. W tym celu stosuje się fachowe substancje na bardzie mieszanki żywic. Gdy podłoga jest gotowa wykonuje się następnie lakierownie, olejowanie czy woskowanie. Cyklinowanie można przeprowadzić również samodzielnie, jednak jest to niezwykle trudne i łatwo można nieodwracanie uszkodzić powierzchnię drewna. Niezbędne jest także wykorzystanie specjalistycznych maszyn, których zakup lub wypożyczenie wiązałoby się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, wciąż nie mając pewności czy podłoga zostanie odświeżona. Cyklinowanie jest procesem długim, złożonym i pracochłonnym –  w obecnych czasach rzadko kiedy jesteśmy w stanie wygospodarować tyle czasu.

Wybór firmy cykliniarskiej nie jest prosty ale warto poświęcić mu trochę czasu ponieważ od tego zależy jakość wykonanej usługi.

Wybieranie specjalistycznej firmy

Ze względu na fakt, że samodzielne cyklinowanie zazwyczaj kończy się niepowodzeniem obecnie większość zainteresowanych korzysta z usług profesjonalnych firm. Przeglądając oferty w internecie koniecznie upewnijmy się, że firmy te posiadają wysokiej jakości sprzęt. Bez niego wykonanie cyklinowania jest całkowicie niemożliwe. W zależności od rodzaju drewna firma powinna dobierać odpowiednie powierzchnie ścierające, dzięki którym skuteczne będzie pozbywanie się warstwy lakieru bez niszczenia drewna. Niektóre przedsiębiorstwa oferują również cyklinowanie bezpyłowe co może być doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy zaoszczędzić czas na sprzątaniu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie efektów pracy danej firmy cykliniarskiej. Zdjęcia bardzo często zamieszczane są w galeriach na stronach internetowych. Dzięki temu będziemy będziemy mogli bardziej świadomie podjąć decyzję. Jakość usług będziemy mogli również ocenić już przy pierwszym kontakcie z cykliniarzem. Profesjonalista bez problemu odpowie na wszystkie zadawania przez nas pytania. Znajomość i dogłębna wiedza na temat usług cykliniarskich upewnią nam, że nasza podłogę powierzamy we właściwe ręce. Nie warto kierować się podczas wyboru firmy cennikiem. Tanie wykonanie cyklinowania często wiąże się z niską jakością, w efekcie czego nasz parkiet będzie wyglądał gorzej niż przed przeprowadzoną procedurą. Pamiętajmy, że cyklinowanie przeprowadza się rzadko, dlatego warto zainwestować większą sumę i cieszyć się świetnymi efektami przez długi czas.


Szukając ekipy cyklinującej warto zacząć od strony dobrycykliniarz.pl gdyż ułatwia ona znalezienie firmy cykliniarskiej w Twoim regionie.