Wybieramy najlepszą gąbkę polerską ze sklepu fareclasklep!

polerowanie

Na rynku kosmetyki samochodowej można znaleźć ogromny wybór gąbek polerskich. Różnią się one od siebie właściwościami, rozmiarami czy fakturami. Nie bez znaczenia są również producenci zajmujący się ich produkcją. Na jaką gąbkę polerską warto się zdecydować?

Wybór dobrej gąbki polerskiej nie jest prosty – powinna być ona dobrana pod lakier samochodu, a także efekt, który pragniemy osiągnąć. Określenie własnych umiejętności oraz doświadczeń polerskich również powinna być czynnikiem, który ułatwi podjęcie decyzji odnośnie zakupu gąbki o odpowiedniej gradacji. Jaką gąbkę polerską ze sklepu Farecla wybrać?

Miękka, średnia czy twarda – jakie gąbki polerskie wyróżniamy?

Zazwyczaj gąbki polerskie występują w trzechodmianach – miękka, twarda oraz średnia. Ich moc ma znaczenie w przypadku powierzchni, które będziemy polerować – niektóre będą potrzebowały mocniejszego tarcia, inne jedynie delikatnego wyrównania. Wybór wariantu będzie uzależniony od umiejętności polerskich, gdyż zbyt twarda może jedynie uszkodzić lakier.

Gąbki twarde wyróżniają się spośród innych wysokim stopniem ścieralności i raczej są skierowane do osób, które pragną zmatowić lakier, usuwając w ten sposób nawet najbardziej głębokie rysy. Gąbki polerskie średnie polerują karoserię i są raczej wariantem pośrednim – stosuje się je po zmatowieniu lakieru, ale jeszcze przed nabłyszczaniem. Gąbki miękkie używane są do wykończenia powierzchni lakieru – za ich pomocą usuwa się drobne zarysowania i świetnie sprawdzają się do nadania karoserii połysku. Najlepsze działanie mają przy współpracy z woskiem czy mleczkiem.

Superścierna gąbka na rzep G – MOP SUPER HIGH CUT PAD

Mocne ścieranie, a jednocześnie ciekawy design i niezwykła giętkość sprawia, że gąbka Super HighCut Pad cieszy się ogromną popularnością. Została zaprojektowana w taki sposób, aby proces ścierania odbywał się jak najszybciej, a jednocześnie prosto. Giętkość oraz fakt, że doskonale leży w dłoni sprawia, że nada się dla każdego – nawet najmniej doświadczonego miłośnika motoryzacji. Co ciekawe – aby spełniła swoje podstawowe funkcje nie jest potrzebny duży nacisk. Gąbka świetnie współpracuje z mocno ścieralnymi pastami gruboziarnistymi.

Wykończeniowa gąbka na rzep czarna – G MOP FLEXIBLE BLACK FINISHING FOAM

Jeśli potrzebna jest gąbka, która zapewni wysokiej jakości połysk, świetnie sprawdzi się do tego czarna gąbka wykończeniowa. Ma ona funkcje podobne do standardowych gąbek wykończeniowych, ale jednocześnie wyróżnia się świetnej jakości aplikatorem oraz dostosowaną do ręcznego polerowania głowicą. Za jej pomocą można dotrzeć do trudnodostępnych miejsc, których nie sposób wypolerować inną gąbką.

Delikatna konstrukcja gąbki pozwala na doskonałe usunięcie drobnych rys, a także wypolerowanie karoserii na wysoki połysk.

polerowanie samochodu

Żółta gąbka na rzep – G MOP FLEXIBLE YELLOW COMPOUNDING FOAM

Giętka żółta gąbka polerska nie tylko usuwa zarysowania powstałe w skutek nieostrożnej jazdy, ale skutecznie nawet najdrobniejsze zanieczyszczenie. Można ją używać zarówno przy użyciu wody, jak i specjalnie dedykowanych do polerowania kosmetyków samochodowych. Zbita struktura części polerskiej sprawia, że podczas czyszczenia na lakierze nie zostają żadne drobiny, co z pewnością usprawnia późniejszy proces nakładania wosku.

Zaprojektowana głowica dociera do trudno dostępnych miejsc, czyszcząc je z brudu i usuwając uszkodzenia.

Najlepsza gąbka polerska ze sklepu Farecla – co wybrać?

Szeroki wybór gąbek polerski wcale nie pomaga w dokonaniu wyboru. Warto więc zapoznać się z ofertą sklepu Farecla i przyjrzeć się mocnościeralnej gąbce High Cut Pad lub czarnej czy żółtej gąbce polerskiej, które ułatwią usunięcie zabrudzeń z trudno dostępnych powierzchni.