Ortopedzi

Jedną z głównych czynności w życiu człowieka jest poruszanie się. Za jego pomocą ludzie przemieszczają się z miejsca na miejsce, wykonują pracę, uprawiają sport czy starają się zdrowo żyć.

Osoba, która ma pewne problemy z poruszaniem się lub w ogóle nie może tego robić często odizolowana jest ze społeczeństwa lub ma problemy z zaistnieniem w wielu dziedzinach życia. Na pomoc przychodzą ortopeda Wrocław Lekarze, którzy specjalizują się w dziedzinie zwanej ortopedią leczą pacjentów, którzy mają trudności związane z czasowym niedowładem narządów ruchu.
Ortopeda bada pacjenta i analizuje czy zaistniałe wady są czasowe czy stałe, po czym zaleca odpowiednie leczenie. Poza leczeniem narządów ruchu ortopeda pomaga w leczeniu układu więzadłowo-stawowego a także uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń. Częstą dolegliwością, z którą zgłaszają się chorzy do ortopedów są skrzywienia kręgosłupa, w tym:

  • lordoza (jest to wygięcie do przodu w odcinku szyjnym i lędźwiowym) medical-doctor-1314902-m
  • kifoza (wygięcie do tyłu w odcinku piersiowym)
  • skolioza (wygięcie w bok)

Diagnoza ortopedy oraz leczenie są najważniejsze dla pacjentów, należy im poświęcić należyty czas by prawidłowo załagodzić skutki uszkodzeń. Słaba kontrola lekarska oraz amatorskie wybieranie leczenia bez kontaktu z ortopeda Wrocław może doprowadzić do pogłębienia wad lub np. złych zrośnięć kości.