Torby na prezenty świąteczne

Torby na prezenty są wspaniałą alternatywą dla papieru do pakowania, ponieważ są łatwe w użyciu i mogą być ponownie wykorzystane kilka razy, zanim zostaną wyrzucone. Torby na prezenty zwykle wymagają bibuły, która jest tania i może nadać prezentowi więcej koloru i indywidualności. Są one wspaniałą opcją na przedmioty o dziwnych kształtach, o ile nie są zbyt ciężkie, aby ryzykować zerwanie torby.

Zalety i wady toreb na prezenty

Torby na prezenty mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim świetnie sprawdzają się  dla tych, którzy nie mają czasu na pakowanie prezentów lub nie mają umiejętności, przez co pakowanie w papier odpada. Torby na prezenty są w wielu rozmiarach – od naprawdę niewielkich torebek na biżuterię po torby na ogromne paczki.

Co więcej torebki maskują naturalne kształty prezentów. Jeżeli chcemy zrobić komuś niespodziankę to pakując prezent w ten sposób  do ostatniej chwili będziemy mieli pewność, że dana osoba się nie domyśla co dostanie.

Torebki możemy kupić nie tylko w różnych rozmiarach, ale także stylach. Nadruki na nich są różnorodne i spokojnie możemy dobrać je do obdarowywanej osoby lub okazji. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej nie musimy martwić się pakowaniem i troszczyć, aby wszystkie prezenty wyglądały tak samo. Wystarczy, że kupimy torebki w tym samym stylu.

Takie rozwiązanie jest również niezwykle praktyczne. Nie potrzebujemy taśmy, ani nożyczek do pakowania. Torebki składa się na płasko i w łatwy sposób przechowuje. Mają też uchwyty, więc kiedy musimy przetransportować prezent jest nam dużo łatwiej.

Mają one jednak swoje wady. Przede wszystkim są nieco droższe niż opakowania na prezenty, a niektórzy dokupują jeszcze kolorową bibułę, aby zakryć prezent z wierzchu. Czasami musimy dokupić też karnecik, aby podpisać prezent. Jednak różnica w cenie nie jest ogromna, a biorąc pod uwagę to, że możemy użyć ich wiele razy, to się opłaca.

Torby na prezenty a środowisko

Torby na prezenty świąteczne są prawdopodobnie najbardziej przyjazną dla środowiska opcją pakowania podarków. Oczywiście pod warunkiem, że są chowane i używane ponownie. Wszystko, co zostanie wyrzucone, nie jest przyjazne dla środowiska, więc to użytkownik końcowy ma obowiązek prawidłowego recyklingu.

Wiele osób może tego nie wiedzieć, ale zwykle papier do pakowania nie nadaje się do recyklingu. Papier jest często barwiony, laminowany lub akcentowany folią, brokatem, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie można poddać recyklingowi. Na rynku dostępnych jest kilka papierów, które można poddać recyklingowi, jednak zwykle są one droższe niż tradycyjny papier do pakowania. Niektóre rodzaje toreb na prezenty można poddać recyklingowi, ale dotyczą ich podobne ograniczenia jak papierów do pakowania. Czasem konsumentom trudno jest ustalić, czy coś nadaje się do recyklingu, więc mogą po prostu je wyrzucić. Jednak torebki są zazwyczaj zachowane. Papier podczas odpakowywania często jest rwany i nie nadaje się już do użytkowania.

Kiedy kupujemy świąteczne prezenty chcemy, by wręczenie ich było wyjątkowym momentem. Już kiedy je wybieramy wyobrażamy sobie minę tych, którzy je odpakują. Równie ważne jak sam prezent jest jego opakowanie. Pokazuje jak się staraliśmy i przedłuża odrobinę moment oczekiwania. Jednak jeżeli nie mamy zdolności manualnych lub czasu na zabawę z papierem zdecydujmy się na zakup ślicznych torebek na prezenty.