Sposoby na szybką sprzedaż auta

jak sprzedać auto

Sprzedaż samochodu to czasem jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie na nim masy pieniędzy. Samochody, które są już dość zużyte lub wymagają sporych napraw nie są najlepszym sposobem na inwestycję, zwłaszcza przy tak szerokim rynku nowych samochodów w dość atrakcyjnych ofertach.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o sprzedaży, rozważ wszystkie dostępne możliwości – ostrzegamy, nie każda z nich będzie korzystna, nie każda będzie też gwarantowała natychmiastowy przypływ gotówki. Jak szybko i bezpiecznie sprzedać auto?

Portale ogłoszeniowe

Pierwszą opcją jest oczywiście zawsze sprzedaż bezpośrednia. Prowadzenie procesu sprzedaży od początku do końca oznacza, że będziesz dokładnie wiedzieć komu i za ile sprzedajesz samochód.

Niestety, nawet w dobie Internetu i portali ogłoszeniowych, znalezienie kupca chętnego do przyjęcia twojej oferty może zająć sporo czasu. Sprzedaż przez portale ogłoszeniowe może przynosić największe zyski, ale często wymaga też mnóstwa cierpliwości i gotowości na to, że sprzedaż może potrwać nawet kilka miesięcy.

Komisy samochodowe

Alternatywą dla portali są oczywiście popularne komisy samochodowe, dzięki którym możemy zlecić sprzedaż naszego samochodu pracownikom komisu i nie martwić się o samodzielne poszukiwanie potencjalnych nabywców.

komis samochodowy

To jednak i tak nie zmienia kwestii czasu oczekiwania, gdyż wiele komisów przyjmuje taktykę wypłacania pieniędzy dopiero w momencie sprzedaży auta, a więc podobnie jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej.

Ci, którzy z kolei zgadzają się na wykupienie samochodu na własność komisu gwarantują oczywiście gotówkę do ręki. Czy jednak cena ta będzie wysoka? Na pewno nie – w końcu komis też musi skorzystać na takiej umowie!

Skup aut

Trzecią i zdecydowanie najkorzystniejszą z punktu widzenia właścicieli samochodów opcją jest sprzedanie nieużywanego pojazdu na skupie aut. Firmy zajmujące się zawodowo skupowaniem pojazdów gwarantują gotówkę od ręki i stawki, które choć często odbiegają od stawki „wymarzonej”, i tak z pewnością przewyższają tę, którą zaoferuje ci komis.

Co więcej, wiele profesjonalnych skupów samochodów oferuje dojazd do klienta w celu dokonania wyceny i odbioru przeznaczonego na sprzedaż pojazdu – to już całkowita oszczędność czasu i wygoda, jakiej nie zapewni ci żadna inna wspomniana tu opcja!

skup aut

W skupie można sprzedać zarówno samochód prawie nowy, używany bezwypadkowy, jak również samochód powypadkowy, uszkodzony, a nawet zupełnie niesprawny. Zdjęcie pochodzi ze strony skupu aut Wigmet.

Spotkanie właściciela samochodu z przedstawicielami skupu trwa zazwyczaj około 30 minut, w trakcie których pracownicy przeprowadzą oględziny samochodu, ustalą i uzgodnią z tobą jego wartość oraz podpiszą wszelkie niezbędne dokumenty umowy kupna-sprzedaży.

Zamiast wielu rozmów i prób porozumienia masz tu więc pojedyncze spotkanie, po którym następuje przekazanie pojazdu i gotówki we właściwe ręce. To takie proste!

Szybka i bezproblemowa sprzedaż samochodu, nawet jeśli ten jest uszkodzony i zupełnie niesprawny? Najlepszą opcją będzie dla ciebie skup aut. Sprzedawanie samochodu na własną rękę, poprzez wszelkiego rodzaju portale internetowe, aukcje czy ogłoszenia może być żmudnym zadaniem, z którego powodu właściciele (w desperacji) często zaniżają wartość auta tylko po to, by się go pozbyć.

Komis to również nie najlepsze rozwiązanie jeśli zależy ci na natychmiastowym przypływie gotówki i krótkim czasie sprzedaży auta. Na skupie czeka cię transakcja na podstawie jednego spotkania z przedstawicielami skupu, sprawne i rzetelne przygotowanie wszystkich dokumentów kupna-sprzedaży i gotówka od ręki lub na konto w dowolnej chwili.

Po co więc czekać na szczęście, jeśli gotowe rozwiązanie jest w zasięgu ręki?