Seria Trek X-Caliber – coś dla wymagających

Trek X-Caliber

Aby rower górski mógł zagwarantować wygodę i komfort podczas pokonywania trudnych tras konieczne jest by posiadał on przemyślaną konstrukcję, osprzęt oraz odpowiednio zastosowane technologie. Seria rowerów Trek X-Caliber jest zestawem wyjątkowo zaprojektowanych jednośladów, przeznaczonych po jazdy górskiej, które dają maksymalne możliwości każdemu rowerzyście.

Lekka, ale jednocześnie wyjątkowo wytrzymała rama wykonana z aluminium powoduje, że ciężar roweru jest możliwie najniższy. Dużą zaletą jest możliwość wybrania koła między 26, 27,5 oraz 29 calowymi w zależności od wzrostu i indywidualnych preferencji. Większe koła gwarantują łatwiejsze rozpędzanie się i zwrotność na bardziej prostych odcinkach trasy. Mniejsze koła są sprawdzają się lepiej na nierównych, skalistych ścieżkach i stromych podjazdach. Rower na mniejszych kołach jest bardziej dynamiczny i dodatkowo znacznie lżejszy. Przed dokonaniem wyboru odnośnie wielkości kół należy przede wszystkim zastanowić się w jakich warunkach częściej będziemy jeździć i jak wyglądają nasze ulubione trasy.

Trek X-Caliber srebrno niebieski

Rowery Trek X-Caliber posiadają osprzęt Shimano, mocne hydrauliczne hamulce, a ilość biegów powyżej 20 gwarantuje możliwość dostosowania do potrzeb pokonywanego odcinka. Czuły amortyzator przedni powoduje, że pokonywanie nawet wyjątkowo nierównych i pagórkowatych trenów jest komfortowe dla rowerzysty.

Rowery Trek X-Caliber są doskonałym sprzętem do pokonywania ogromnych odległości nawet po trudnym terenie. Ich atutem jest wyjątkowa wytrzymałość na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych oraz na intensywną eksploatację. Może być on z powodzeniem wykorzystywany do wyścigów po leśnych ścieżkach. Pomimo mocnej konstrukcji i zastosowaniu nowoczesnego osprzętu rowery tej serii są wyjątkowo ciche w swojej pracy, co również stanowi dodatkową zaletę.

Ceny rowerów serii Trek X-Caliber mogą znacząco się różnić w zależności od konkretnego modelu czy wybranej wielkości kół, jednak ich ceny rozpoczynają się już od 3000 złotych. Zdecydowanie się na zakup roweru tej serii jest dobrym wyborem ze względu na ich wytrzymałość, która gwarantuje nam, że sprzęt będzie można wykorzystywać nawet przez bardzo długi czas, a ten wciąż pozostanie w świetnym stanie.