Przegląd maszyn rolniczych – zetor

części rolnicze sklep

Zetor to obecnie jeden z najszerzej rozpoznawalnych producentów wydajnych i niezawodnych traktorów rolniczych, które służą swoim właścicielom już od ponad 70 lat. Marka Zetor to wieloletnia tradycja maszyn rolniczych gotowych sprostać nawet najbardziej wymagającym rolnikom, umożliwiających pracę na polach niezależnie od warunków atmosferycznych. Filozofia marki opiera się na trzech głównych składnikach: sile, wytrzymałości oraz efektywności. Moc traktorów Zetor to efekt najwyższej jakości silników i odpowiednich połączeń konstrukcyjnych biorących pod uwagę masę traktora. Wytrzymałe traktory Zetor to z kolei zasługa prostej budowy, inteligentnego planowania i użytecznej konstrukcji. Traktory Zetor obsługuje się łatwo, a podstawowe prace serwisowe można wykonać tu samodzielnie. Oszczędność na każdym kroku! Zanim przyjrzymy się konkretnym maszynom oferowanym przez markę Zetor warto zaznaczyć, że sprzęt ten jest niezwykle efektywny, a dzięki bezawaryjności, niskiemu zużyciu paliwa i tanim częściom zamiennym, tani w eksploatacji i dostosowany do możliwości nawet najmniejszych gospodarstw.

Traktory Zetor Hortus

Kompaktowy, uniwersalny, wszechstronny – Zetor Hortus to ciągnik użytkowy sprawdzający się najlepiej w małych gospodarstwach, pracach na miejskich terenach parkowych, w ogrodach, na obiektach sportowych i wszędzie tam, gdzie duży traktor nie miałby prawa wjazdu. Jego niewielkie rozmiary to jednak tylko pozory – Hortus to ciągnik wytrzymały, wydajny i ekonomiczny, pozwalający na pracę w trudnych warunkach bez utraty na jakości wykonywanych zadań. Dzięki niewielkim rozmiarom Hortus jest maszyną zwrotną i niezwykle mobilną, zużywającą niewielkie ilości paliwa i nie wymagającą specjalistycznej wiedzy podczas obsługi. Hortus to również maszyna przystosowana do obsługi wszelkiego rodzaju osprzętów i narzędzi – z Hortusem zrobisz na małej przestrzeni dosłownie wszystko, na co w standardowych warunkach pozwoliłby ci większy traktor.

Traktory Zetor Major

Idealny zarówno jako uzupełnienie maszyn rolniczych, jak i rolniczy środek transportu, Zetor Major to traktor, któremu nie można zarzucić absolutnie niczego. Uniwersalny traktor zbudowany w oparciu o średniej klasy koła jest przeznaczony przede wszystkim do prac na małych gospodarstwach rolnych, choć równie dobrze sprawdzi się w pracach na obszarach leśnych i w branży komunalnej.

Traktory Zetor Proxima

Tu mamy do czynienia z większą grupą ciągników, które różnią się między sobą przede wszystkim skrzynią przekładniową. Proxima CL oferuje wiele wariantów skrzyni przekładniowych, pozwalających na praktyczne wykorzystanie mocy silnika podczas prac polowych. Proxima GP to z kolei większa moc silnika i większa liczba przełożeń w skrzyni przekładniowej, pozwalająca na pracę w trudnym terenie. Proxima HS to traktor wszechstronny, komfortowy i bezpieczny, z nowoczesnym układem skrzyni biegów. Silne i wydajne, a przy tym niewymagające ogromnych pokładów paliwa traktory Proxima są liderami swojej kategorii wagowej – na miano to zasłużyły niezawodną pracą i niezwykłą uniwersalnością.

Zetor Forterra

Czterocylindrowy silnik, niezwykle mocna konstrukcja, a przy tym niewielka ilość elementów elektronicznych gotowych zepsuć się w każdej chwili – traktory Zetor Forterra to doskonała alternatywa dla znacznie masywniejszych traktorów sześciocylindrowych. Ich prosta, nie wymagająca specjalistycznej wiedzy budowa pozwala na swobodną obsługę traktora. Moc uzyskana poprzez połączenie wydajnego silnika z nieco lżejszą konstrukcją pozwala na pracę w zróżnicowanych warunkach, a hydraulika pojazdu pozwala na pracę z wykorzystaniem szerokiego zakresu narzędzi i sprzętów rolniczych.

Zetor Crystal

Nadszedł czas na prawdziwą perłę w ofercie marki. Zetor Crystal to traktor do naprawdę ciężkiej pracy polowej. Jego potężny, sześciocylindrowy silnik w połączeniu z masą całkowitą ciągnika daje maszynie siłę do najbardziej wymagającej pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. Wykorzystywany właściwie przez cały sezon, Zetor Crystal poradzi sobie nawet na podmokłych polach wymagających pracy.  Duże tereny to dla niego żaden problem – w końcu tak potężnej maszynie nie straszne żadne wymagania. Warto przy tym dodać, że maszyna jest ekologicznym sprzętem o niezwykle niskim jak na swoje wymiary zużyciu paliwa. To pozwala na długą i bezawaryjną eksploatację traktora w kosztach, które nie staną się przerażające. Co więcej, podobnie jak w przypadku wszystkich traktorów sygnowanych logiem Zetor, dostęp do części zamiennych jest tu niezwykle łatwy, a serwisy traktorów marki są dziś obecne na całym świecie, zapewniając obsługę rolnikom w najdalszych zakątkach globu.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze sklepem z artykułami rolniczymi – www.zenox.pl