Praca za granicą się opłaca?

oferty pracy Holandia

Polacy szukający lepszych warunków pracy, a przede wszystkim wyższych zarobków często decydują się na wyjazd za granicę. I choć ostatnio mówi się, że trend ten mija, a standardy polskie i zagraniczne są już praktycznie bez różnicy – nie jest to prawdą.  W krajach Europy Zachodniej nadal jesteśmy w stanie zarobić nieco więcej, niż w przypadku podjęcia się tej samej pracy w kraju.

Jedynym niesłusznym tokiem myślenia jest przeświadczenie, że najlepszym kierunkiem zawsze była i będzie Wielka Brytania. Okazuje się bowiem, że inne kraje, na przykład Holandia w wielu kwestiach jest dużo lepszą opcją.

Praca w Holandii

Praca w Holandii, to niemałe zarobki. Co więcej, częstotliwość wypłat jest tu bardzo zadowalająca. Holendrzy pieniądze wypłacają bowiem już po tygodniu. Nie trzeba również obawiać się bariery językowej. Z naszym pracodawcą najczęściej porozumiemy się w języku angielskim na poziomie podstawowym. A w przypadku krótkich i prostych prac sezonowych znajomość języka obcego praktycznie w ogóle nie będzie konieczna.

praca w HolandiiZajęcia i prace na terenie Holandii możemy bowiem podzielić na te długofalowe i sezonowe. A to oznacza, że nasz wyjazd w zależności od potrzeb i typu zatrudnienia może trwać kilka lat lub kilka tygodni. Nie bez znaczenia pozostają również nasze osobiste kwalifikacje. Jako specjalista typu spawacz czy mechanik, na rynku pracy jesteśmy atrakcyjni głównie ze względu na swoje wyuczone umiejętności. W związku z tym zajęcia powinniśmy szukać w obrębie naszej branży. Jeśli jednak nie mamy fachu w ręce, nic nie szkodzi. Pracę w takim przypadku możemy podjąć, jako pracownik niewykwalifikowany – po prostu.

Oferty pracy – Holandia

Według Marvel PC – agencji pośrednictwa pracy, w Holandii poszukiwani są specjaliści i pracownicy różnych branży. Po przyjeździe do kraju tulipanów  możemy zostać zatrudnieni, jako pracownik magazynu, pracownik produkcji, spawacz, pracownik obsługi fermy bydła, dojarz, pracownik zajmujący się zbiorem i pielęgnacją kwiatów, warzyw i owoców, pracownik zajmujący się sadzeniem tulipanów, malarz, elektryk, pracownik fermy drobiu czy jako mechanik maszyn.

Nasz wiek praktycznie nie ma tutaj znaczenia. Tylko od nas zależy czy czujemy się na siłach i wyjazd poza granice Polski jest dla nas możliwy. Młodzi ludzie powinni jednak pamiętać, że w Holandii funkcjonuje tak zwana wiekówka, czyli zapis mówiący o tym, że osoby poniżej 23 roku życia zarobią mniej.

praca w Holandii od zaraz

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy?

Pracy na terenie Holandii możemy oczywiście szukać samodzielnie, na własną rękę. Takie rozwiązanie, choć jest dość popularne, to jednak ryzykowne. W razie problemów czy nieuczciwych pracodawców jesteśmy pozostawieni sami sobie. Musimy poradzić sobie bez jakiegokolwiek wsparcia.

Wobec powyższych wiele osób decyduje się skorzystać z usług agencji pracy. Takie rozwiązanie jest bowiem bezpieczniejsze i pewniejsze. Mamy bezpośredni i stały kontakt z przedstawicielem, który w razie problemów i nieoczekiwanych komplikacji może nam pomóc. Co więcej, dzięki rekruterom zatrudnionym w agencji łatwiej odnaleźć też odpowiednie dla nas oferty pracy, a nawet skorzystać z kursów czy szkoleń, po których nasze kwalifikacje i zarobki mogą wzrosnąć.

Mimo, że praca w Holandii jest opłacalna i bardzo kusząca, pamiętajmy więc o zachowaniu szczególnej czujności. Jeśli możemy, skorzystajmy z usług wykwalifikowanej agencji pośrednictwa, dzięki której zapewnione zostanie bezpieczeństwo naszego wyjazdu.