Oryginalne firany w salonie

firany do salonu

Nie wyobrażamy sobie okien czy to w kuchni czy też w salonie bez firanek. No dobrze. Wszystko ładnie i pięknie tylko zaczynając od na przykład kuchni nie mamy wręcz zielonego pojęcia jakie firany do kuchni będą w naszym przypadku odpowiednim wyborem. Oto krótki poradnik.

Firanki w kuchni i salonie? Nie prostszego

Pod uwagę przede wszystkim powinniśmy wziąć rodzaj tkaniny, z którego oczywiście została uszyta nasza firana. W zasadzie to właśnie materiał ma rolę w pewnym stopniu decydującą. Choćby w kwestii utrzymania ciepła, w kwestii wpadania światła czy też nawet w kwestii wpuszczania zimna. Materiał zdecydowanie jest najważniejszy. Trzeba też zastanowić się, jaką w swoim własnym mieszkaniu czy też w domu mamy kuchnię. Co to ma do rzeczy wielu z nas mogłoby zapytać. A jednak jakaś zależność jest. Przecież jedne z firan sprawdzają się zdecydowanie w małych kuchniach, a inne tylko i wyłącznie bardzo dobrze prezentują się w kuchniach należących do dużych.

Jeśli nasza kuchnia należy do kuchni raczej małych to zdecydowanie naszą uwagę powinny przykuwać firany we wzory pionowe czy też nawet w pasy. Gdy użyjemy właśnie takich wzorów to zdecydowanie uda nam się podnieść optycznie nasz sufit. Firanki w miarę lekkie, gładkie oraz delikatne i w jasnych kolorach znacznie powiększą nasze pomieszczenie. Gdy zdecydujemy się na wybór ciemnych kolorów to musimy sobie świetnie zdawać sprawę, że pomieszczenie zacznie wyglądać bardzo przytłaczająco. Dlatego też gdy tylko mamy taką możliwość powinniśmy wybierać firany jasne, a już najlepiej firany białe. Jednak oprócz białego koloru także świetny jest kolor ecru, beżu czy też złota.firany do salonu haftfirany.pl

Jak dbać o firany?

Dla osób, które posiadają większe pomieszczenia również mamy dobrą wiadomość. Osoby dysponujące dużymi pomieszczeniami, np. salonem, mogą zdecydowanie znacznie bardziej zaszaleć wszelkimi kolorami. Wybór bardziej ostrego koloru żółtego czy też wybór bardzo mocnej i ostrej czerwieni sprawi, że nasze pomieszczenie nabierze wspanialej nowoczesności oraz niemożliwie ciekawego akcentu. W dużych kuchniach możemy zaszaleć także z oryginalnymi upięciami. Liczne aplikacje z gipiury także będą jak najbardziej na miejscu. Jednak jednocześnie musimy pamiętać, że co za dużo to zdecydowanie nie za zdrowo.

Musimy także pamiętać, że firana powinna zostać uszyta z materiałów takich, które będą pasowały do innych aplikacji materiałowych. Bardzo dobrym wyborem jest uszycie samodzielne czy też zlecenie uszycia krawcowej z tego samego bądź podobnego materiału także innych popularnych dodatków do danego pomieszczenia. Mam tutaj na myśli na przykład obrus na stół, obicia krzeseł czy też masę innych i bardzo ciekawych jednocześnie dodatków. Powinniśmy także zadbać by firany, które zawieszamy w swojej kuchni były prane częściej niż firany, które wieszamy pomieszczeniach swojego domu czy też swojego mieszkania.