Odszkodowania – postaraj się o więcej

0404Na pewno wszyscy zdają sobie sprawę, że jeśli została wykupiona jakaś polisa ubezpieczeniowa, to w razie czego należy się również odszkodowanie. Niby oczywiste, ale jak przychodzi co do czego, to towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj są innego zdania. Dlaczego? Ponieważ bardzo często wynajdują powód, który uniemożliwia wypłacenia rekompensaty pieniężnej. Co w takiej sytuacji należy robić? Na pewno się nie poddawać. Dobrze jest dokładnie przejrzeć pismo raz jeszcze, a w razie potrzeby jeszcze raz.

Prawnik rozwiązaniem niskich odszkodowań

Tak długo, aż każde zapisane na polisie słowo stanie się zrozumiałe. Ma to służyć temu, by posiadać w zanadrzu dobre argumenty na wypadek dyskusji z agentem ubezpieczeniowym. Ważną rzeczą jest również zebranie stosownych dokumentów potwierdzających, że odszkodowanie się należy. Jeśli mimo wszystko te zabiegi nie pomogą, to warto zwrócić się do jakiejś kancelarii prawnej z prośbą o pomoc. Niestety są przypadki, w których nie obejdzie się bez wkroczenia na drogę sądową. Oczywiście czasem zdarza się tak, że towarzystwo od razu wypłaca zaległe świadczenie, jeśli tylko usłyszy, że zaraz sprawa znajdzie się w sądzie. Niestety nie zawsze tak się wydarza. Wynajęcie dobrego adwokata i zebranie stosownych dokumentów to połowa sukcesu. Obranie takiego rozwiązania jest niestety kosztowne i może ciągnąć się długie tygodnie, z tego względu nie wszyscy chcą się na taką metodę zdecydować. Poza tym są osoby, które zwyczajnie nie mają ochoty ciągłego wracania do sprawy wypadku i nieszczęścia, które na nich spadły i dlatego często odpuszczają jakąkolwiek walkę, decydując się na wysokość odszkodowania, jakie zostało zaproponowane przez ubezpieczyciela. Niestety zdarza się czasem, że nie ma innej możliwość, jak skierowanie sprawy do sądu.

adwokat

Profesjonalna pomoc

W takiej sytuacji pozostaje mieć nadzieję, że skoro sprawa prowadzona będzie przez osobę niezwiązaną ze sprawą i w żaden sposób niepowiązaną z ubezpieczycielem, to finał będzie pozytywny. Mimo wszystko zadziwiające jest to, jak szybko ludzie są w stanie zrezygnować z tego co im się należy i bardzo rzadko w przypadku zaniżeń wysokości odszkodowania, albo nawet braku chęci jego wypłacenia decydują się na kierowanie sprawy do sądu. Często wynika to z niewiedzy. Poszkodowani zwyczajnie nie są świadomi, że należy im się wysoka rekompensata i że mają pełne prawo, by o nią walczyć. Zdarza się również tak, że ma się do czynienia z osobami nieroszczeniowymi, które biorą co im dają, bez stoczenia batalii o to, co się rzeczywiście należy. I właśnie zarówno na niewiedzy, jak i braku postawy roszczeniowej żerują towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto po prostu wiedzieć, że wszystkie niewypłacone pieniądze z odszkodowania pozostają w kieszeni ubezpieczyciela. Zatrważające jest to, że ludzie ogromne kwoty wpłacają na polisę z nadzieją, że w razie potrzeby otrzymają tyle, ile potrzeba, a niestety dostają tyle, ile towarzystwo ubezpieczeniowe uznaje za stosowne. Dlatego decydując się na wejście na drogę sądową warto mieć w zanadrzu profesjonalnego prawnika, który zapewni wsparcie i poprowadzi sprawę w sposób, który ma szansę na pozytywne rozpatrzenie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty: http://www.minkus.com.pl/.