Naturalna pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy

Każdy z nas, a szczególnie każda z nas, marzy o pięknych, zdrowych, mocnych i błyszczących włosach, które zawsze będą wyglądać świeżo, naturalnie i tak, jakbyśmy dopiero wyszły od fryzjera. Niestety większość z nas ma jakieś problemy z włosami i każdy z nas stosuje różne zabiegi, by poprawić wygląd swojej fryzury.

Włosy suche, łamliwe i zniszczone potrzebują przede wszystkim intensywnego nawilżenia i odżywienia. Zawsze należy także stosować kosmetyki odpowiednie do naszego rodzaju włosów. Szampony i odżywki do włosów suchych nawilżą intensywnie naszą fryzurę, odbudują zniszczoną strukturę włosów i wzmocnią je. W wypadku włosów suchych i łamliwych warto także zrezygnować ze stosowania suszarek, lokówek, prostownic, które dodatkowo bardzo wysuszają i osłabiają włosy. W wypadku włosów przetłuszczających się odpowiednie szampony i odżywki ograniczą wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe skóry. Jeśli mamy taki rodzaj włosów, nie powinniśmy stosować odżywek “bez spłukiwania” lub kosmetyków 2w1 (szampon+odżywka), a w czasie mycia włosów powinniśmy używać wody chłodniejszej, gdyż gorący strumień wody pobudza pracę naczyń krwionośnych skóry i gruczołów łojowych.
Efektowna fryzura
Włosy kręcone i falowane często wymagają przede wszystkim nawilżenia, które wyeliminuje efekt puszenia się włosów. Domowym sposobem możemy przygotować odżywkę z zielonej herbaty, która nada naszym włosom miękkości. Włosy po trwałej ondulacji oraz włosy farbowane wymagają szczególnej troski. Należy stosować do nich odpowiednie kosmetyki, ograniczać używanie suszarek i lokówek i nawilżać włosy przy pomocy odpowiednich odżywek.

Włosy blond i włosy rozjaśnione są zazwyczaj cieńsze i delikatniejsze od włosów ciemnych. W wypadku tych pierwszych stosujemy kosmetyki nawilżające i wzmacniające strukturę włosa, a w przypadku tych drugich – odżywki dodające włosom blasku i miękkości. Nierzadko borykamy się także z problemem wypadających włosów lub z uporczywym łupieżem. Nadmiernie wypadające włosy to często efekt braku witamin w diecie, a w wypadku łupieżu zadziała skuteczny i odpowiedni szampon przeciwłupieżowy.

Jeżeli zamierzamy skorzystać z profesjonalnej pomocy, warto szukać w miejscach, w których dobry fryzjer może prowadzić swoją działalność. Mogą to być na przykład duże centra handlowe, galerie czy też pasaże. Warto sprawdzić również popularne miejsca w centrach miast.