Najmodniejsze kurtki damskie – sezon jesień/zima 2018

internetowa hurtownia odzieży

Obecnie trendów jest bardzo wiele i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Najważniejszy jest wybór tego co oddaje nasz charakter i w czym dobrze się czujemy. Wybierając najmodniejsze kurtki damskie możemy znaleźć naprawdę skrajnie różniące się modele, ponieważ w sezonie jesień / zima 2018 króluje różnorodność.

Najmodniejsze kurtki damskie: Przeskalowanie

Obrania oversize są modne od kilku sezonów i dalej są na topie. Wszystko jest przeskalowane, płaszcze i kurtki wyglądają na za duże. Niezależnie od koloru i trendu jest to bardzo modne rozwiązanie. Możemy mieć problem ze znalezieniem czegoś obcisłego i dopasowanego. W sezonie jesień/zima 2018 królują luźne fasony.

Najmodniejsze kurtki damskie: Vintage

Wciąż modne są ubrania w stylu vintage. Możemy znaleźć trzy główne nurty – lata 70., 80. i 90. W ramach lat 70. możemy znaleźć kurtki i płaszcze w kolorach brązowych, burgundach i musztardowych. Modne są płaszcze wzorowane na marynarkach dwurzędowych i garniturach. Nawiązujemy też do epoki kratą i sztruksem. Modny jest też styl hippie. Kurtki i płaszcze mogą być tworzone przy pomocy patchworku. Płaszcze zszywane z fragmentów materiałów będą idealne. Sprawdzą się też ekologiczne futra i kożuszki. W trendy wpisują się też lata 80. Tutaj mamy fokus na ramiona. Fasony są silne i pokazują kobiecą moc.

Płaszcze mają poduszki pod ramionami. Pojawią się też mocne wzory nawiązujące do architektury z czarnymi i żółtymi elementami. W ten nurt wpisuje się też blask i błysk rodem z glamour lat 80. Możemy się inspirować stylizacjami Madonny i Michela Jacksona z tamtego okresu. Także lata 90. będą dobrą inspiracją. Chcąc ubrać się w tym trendzie powinnyśmy wyglądać jak dziewczyna z Beverly Hills. Króluje tu jeans. Powinniśmy jednak pamiętać, że wszystkie te inspiracje się przenikają i miksują.

bluzki wólka kosowska

Najmodniejsze kurtki damskie: Klasyka

Klasyczne rozwiązania zawsze są w modzie, jednak teraz to one królują. Istotna jest inspiracja typowo biurowym dress codem. Jeżeli więc musimy odpowiednio ubrać się do biura to będziemy mogły znaleźć dla siebie wiele rzeczy. Klasyczne proste płaszcze i kurtki, które pasują do wszystkiego będą idealne. Gdy szukamy czegoś odważniejszego możemy zdecydować się na klasykę z artystycznym twistem. Świetnym wyborem będzie elegancki prosty fason płaszcza, ale mocno zdobiony lub we wzory.

Najmodniejsze kurtki damskie: Odzież robocza

Ciekawym nowym trendem są inspiracje odzieżą roboczą. Możemy kupić wiele sztormiaków, które wyglądają jak zdjęte z jakiegoś robotnika. To właśnie ten fason z odblaskowymi elementami jest bardzo modny w tym sezonie.

Najmodniejsze kurtki damskie: Kolory

W tym sezonie paleta kolorów jest bardzo bogata, czasami są to wręcz przeciwstawne barwy. Z jednej strony w ramach trendu lat 70. możemy znaleźć wszelkiego rodzaju brązy, żółcienie, czerwienie i odcienie musztardowe. Z drugiej mamy intensywne barwy, wszystkie kolory tęczy, bardzo nasycone. Znajdziemy żółty, czerwony, niebieski i zielony. Modne są też neonowe i opalizujące kurtki. Każdy więc znajdzie coś, co wpisze się w jego styl. Warto pamiętać, że monokolorystyczne stylizacje są bardzo modne i wyszczuplają. Nie muszą być one dokładnie takiego samego koloru, ale chodzi o zachowanie jednej tonacji.

Najmodniejsze kurtki damskie: Wzory

Jeżeli lubimy zwierzęce wzory to świetny moment, by zakupić kurtkę z takimi elementami. Niezwykle modna jest panterka. Może być duża, mała, bardziej zwierzęca lub graficzna. Sprawdzą się także inne motywy zwierzęce takie jak zebra lub skóra węża. Modne są też płaszcze w kratę. W trendach jest każdy jej rodzaj: szkocka, tartanowa, księcia Walii.


Modnie i tanio! Sprawdź dostępne kurtki w hurtowni Lema!