Meble biurowe na wymiar – najlepsze zagospodarowanie przestrzeni

meble na wymiar

Każda firma posiada swój zindywidualizowany model, dlatego jej siedziba powinna oddawać charakter firmy. Projektując wnętrze powinniśmy myśleć o przyszłości i wybrać meble, które będą wytrzymałe na upływ czasu. Siedziba firmy, to miejsce, w którym pracownicy spędzają większość swojego czasu, dlatego warto zapewnić im najwyższy komfort.

Badania wskazują, że firmy zapewniające swoim pracownikom przemyślane, estetyczne przestrzenie posiadają szczęśliwszych pracowników. W dodatku każdego dnia z tych samych mebli korzysta duża liczba osób, więc meble zużywają się znacznie szybciej. Istotne jest by, przestrzeń rozplanować tak, aby meble nie obijały się o siebie nawzajem i były funkcjonalne.

Jak najlepiej zagospodarować przestrzeń?

meble na wymiar Toruń

fot.: Stolgro

Kupując meble do biura możemy skorzystać z gotowych propozycji dostępnych w dużych sklepach. Zaleca się jednak zlecić wykonanie mebli na wymiar. W ten sposób dopasujemy je do dostępnej przestrzeni i zachowamy wszystkie zalecenia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które są sumiennie sprawdzane przez odpowiednie organy.

Mając na uwadze potrzeby naszych pracowników, które wynikają ze specyfiki ich pracy — warto zakupić meble biurowe na wymiar, które umożliwią codzienną realizację zadań z łatwością.

Najczęstszym błędem właścicieli firm jest kupowanie gotowych mebli na ilość. Na przykład mamy 27 pracowników, więc zakupujemy tyle jednakowych biurek. Po zamontowaniu ich na miejscu — okazuje się, że są za duże lub niewymiarowe i uniemożliwiają swobodne poruszanie się w przestrzeni biura. By uniknąć takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do stolarza, który zmierzy przestrzeń i wypracuje z osobą odpowiedzialną za wygląd firmy odpowiednią koncepcję, spełniającą wymagania i potrzeby pracowników.

Dodatkową kwestią jest wizja projektanta wnętrz. Jeżeli zatrudniliśmy takiego specjalistę, by rozplanował naszą przestrzeń — by wszystko było spójne z jego wizją najlepiej zakupić meble na wymiar. Projektant może opierać się częściowo na gotowych meblach — na przykład pufach lub fotelach, ale meble montowane na stałe, jak regały czy szafy powinniśmy zamówić.

Dlaczego meble na wymiar są lepsze od gotowców

Najlepszymi przykładami i momentami, w których meble na wymiar okazują się niezawodne, są sytuacje, kiedy do zagospodarowania mamy przestrzeń niewymiarową, specjalną. Może nią być na przykład wnęka w ścianie. Możemy w nią wpasować gotowy mebel, ale jest niemalże pewne, że nie wykorzystamy całej dostępnej przestrzeni. Zamawiając mebel na wymiar — wykorzystamy całość wnęki, więc zaoszczędzimy też miejsce.

Innym przypadkiem może być tworzenie lady do recepcji. Oczywiście na rynku jest dostępnych wiele modeli gotowych lad. Jednak zakupując ją na wymiar — dopasuje się do pomieszczenia i możemy nadać jej ducha firmy. W ten sposób wchodzący do firmy kontrahent zobaczy nasz prestiż już od drzwi.

meble na wymiar do biura

fot.: Stolgro

Projektując biuro warto zastanowić się nad potrzebami naszych pracowników oraz nad tym, jak można zagospodarować przestrzeń, by nie marnować jej potencjału. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po meble na wymiar, które pozwolą na wykorzystanie przez nas całej dostępnej powierzchni. Meble robione na wymiar przez dopasowanie do wnętrza są elegantsze od dostępnych gotowców i bardziej funkcjonalne. Wykorzystywane przez stolarzy materiały są znacznie wytrzymalsze. Biuro to miejsce, z którego każdego dnia korzysta duża ilość osób, dlatego meble powinny być zarówno eleganckie, funkcjonalne, jak i wytrzymałe. W ten sposób nie tylko zyskamy w oczach naszych pracowników i klientów, ale też zaoszczędzimy.