Kominek narożny – efektowny i oryginalny pomysł na aranżacje twojego salonu

Wspaniałym pomysłem na dopełnienie anturażu naszego salonu jest kominek. Ten doskonały dodatek stanowi nie tylko element praktyczny wyposażenia naszego domu, ale też wspaniałe, estetyczne i relaksujące dopełnienie salonu. Warto pomyśleć o chłodnych, jesiennych czy zimowych wieczorach, które możemy spędzić obserwując płomienie w kominku. Istnieje wiele możliwości zamontowania kominka w naszym salonie. Możemy wybrać bardziej tradycyjną – kominek w stylu angielskim, z otwartym paleniskiem albo zabudowane, bardziej nowoczesne bryły. Jednak kominki występują też w opcji narożnej. Oczywiście wykorzystywane w nich narożne wkłady nie muszą zostać zastosowane tylko w narożnikach salonu. Istnieje wiele możliwości zabudowania takiego wkładu i uzyskania nowoczesnego efektu. Kominki narożne posiadają dodatkową cechę – w odróżnieniu od standardowych wkładów kominkowych, są wyposażone w szybę na dwóch ścianach wkładu.

Narożnik pomiędzy otwartym salonem a kuchnią

Bardzo często w domach wykorzystuje się przestrzenie ze sobą połączone – tak jak w przypadku salonu połączonego z kuchnią. Wspaniałym pomysłem na wydzielenie tych dwóch stref jest zamontowanie kominka na filarze mieszczącym się pomiędzy nimi. Wówczas kominek ociepli salon i sprawi wprowadzi harmonię z sąsiadującą kuchnią. W zależności od wykończenia domu — możemy do obudowy kominka zastosować kamień, drewno a nawet beton, który w połączeniu z ciepłem salonu i  skojarzeniami związanymi z kominkiem wprowadzi niesamowity nastrój.

Narożny kominek w niewielkim salonie

Często chcąc zdecydować się na kominek mamy obawy, co do miejsca, które zajmie. Umieszczając kominek w tradycyjny sposób — to znaczy na środku ściany zabieramy przestrzeń tak naprawdę na całej jej długości. Dlatego w przypadku niewielkich salonów dobrze jest wybrać jeden z narożników i to właśnie w nim zastosować narożny wkład. W ten sposób doskonale wypełni narożną przestrzeń, a resztę długości ściany będziemy mogli zagospodarować na przykład na komplet mebli — komodę z zestawem telewizyjnym lub innymi akcesoriami. Nie powinniśmy przejmować się przestrzenią, kiedy wybieramy kominki narożne, ponieważ wpasują się one w znacznie więcej miejsc, niż w przypadku tych tradycyjnych kominków.

Filary a kominki narożne

W niektórych domach istnieje możliwość postawienia komina w postaci filara na środku salonu lub dziennej przestrzeni. To idealny sposób na zamontowanie narożnego wkładu kominkowego. Wkłady klasyczne dzielą przestrzeń horyzontalnie, ze względu na palenisko dostępne tylko z jednej strony. W przypadku wkładów narożnych przestrzeń otwiera się i nasz kominek staje się elementem wystroju dwóch przestrzeni w sposób panoramiczny. Taki efekt wspaniale wygląda, kiedy w dużym salonie mamy możliwość wydzielenia przestrzeni z kompletem wypoczynkowym oraz ze stołem i krzesłami — czyli przestrzeni jadalnej.

Przełamanie konwencji

Narożne wkłady kominkowe ze sklepu Bofoco możemy zamontować również w klasycznej wersji kominka, to znaczy — umieszczając go mniej więcej w połowie ściany. Dzięki przeszkleniu na dwóch ścianach uzyskamy przełamujący konwencje i wyglądający niesamowicie nowocześnie efekt. Panoramiczność takiego kominka zaskoczy naszych gości i urozmaici prezencję naszego salonu. Warto wówczas dopasować też miejsce na drewno, tak by idealnie komponowała się z paleniskiem i przestrzenią salonu.

Jakie są idealne materiały do aranżacji kominka w salonie?

Wśród materiałów do aranżacji kominka w salonie możemy znaleźć wiele możliwości. Zaczynając od klasycznych uzupełnień — gładź i drewno po różnego rodzaje kamienie i sztuczne kamienie. W zależności od tego w jaki sposób zaaranżowaliśmy nasz salon — wybierzemy wykończenie drewniane lub kamienne. Świetnym wyborem do wnętrz z dużą ilością przeszkleń i drewnianymi, jasnymi dodatkami — jest betonowo-drewniane wykończenie, które nada charakteru i przełamie rustykalny motyw salonu. Dobrym sposobem na wykończenie przestrzeni wokół wkładu są też takie kamienie jak granit.

Kominek narożny to świetny wybór. Panoramiczne palenisko wspaniale sprawdza się w wielu przestrzeniach, pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni salonu. W dodatku istnieje wiele możliwości aranżacji takiego paleniska. Świetnie spisze się jako element rozdzielający przestrzenie — na przykład kuchni i salonu. A także odpowiednio dobrany wprowadzi świetny klimat do salonu połączonego z jadalnią. Kominek to wygodny i klimatyczny sposób na dogrzanie salonu w chłodne, jesienne i zimowe wieczory.

Zapraszamy do Bofoco – sklep z wkładami do kominków