Języki obce, które mogą przydać się w karierze zawodowej

język obcy

Aby osiągnąć karierę, często trzeba posiadać umiejętność posługiwania się obcym językiem. Poznaj zestawienie najpopularniejszych języków, jakich używa się w biznesie.

Popularne języki obce na świecie

Praktycznie w każdym kraju znajduje się grupa osób, które posługują się językiem angielskim co najmniej na poziomie dobrym. Język angielski uchodzi za najbardziej popularny. Według przybliżonych szacunków, na całym świecie jest ponad miliard osób, które aktywnie uczą się języka angielskiego. Trzeba pamiętać o tym, że w wielu krajach (nie tylko Europy), język angielski jest językiem urzędowym.

Język angielski nie jest jedynym popularnym językiem obcym. Na drugim miejscu plasuje się równie znany i (wbrew pozorom) równie lubiany język niemiecki. Biorąc pod uwagę wpływy Niemiec i ich wysoko rozwiniętą gospodarkę, władanie językiem niemieckim jest cenioną umiejętnością.

Warto wspomnieć o językach, które swoje korzenie mają w Azji Wschodniej. Języki chiński i japoński stają się dziś coraz bardziej popularne. Liczba osób, które władają tymi azjatyckimi językami nadal jest niewielka. Warto jednak pamiętać o tym, że Chiny i Japonia to dwie potęgi gospodarcze. Usługi i produkty firm z Azji Wschodniej cieszą się uznaniem w Europie/ Ameryce, ze względu na swoją nowoczesność i praktyczność.

Nie można zapominać o języku rosyjskim. W ostatnich latach, wiele szkół wznowiło nauczanie tego języka. Każdy kto umie posługiwać się językiem rosyjskim w mowie i piśmie, ma duże szanse na zatrudnienie w firmie, która działa również na terenie wschodniej Europy.

Władanie językiem obcym gwarancją na sukces?

Znajomość powyżej wymienionych języków pozwoli nam zdobyć cenne kontakty zawodowe. Językiem angielskim na co dzień posługują się mieszkańcy Anglii, Irlandii, Islandii, Szkocji, większości stanów w USA, w Australii i w wielu innych krajach. Niemiecki z kolei jest językiem ojczystym w Niemczech, w Szwajcarii, w Austrii i w Lichtenstein.

Językiem  hiszpańskim władają rodowici Hiszpanie, Meksykanie i Brazylijczycy. Po francuski mówi się nie tylko we Francji, ale i w zachodnim rejonie Szwajcarii i w Kanadzie. Języki chiński i japoński są stosowane w poszczególnych krajach Azji Wschodniej. Na początku XXI wieku, język hiszpański był najbardziej znanym językiem obcym w Polsce.

Znając przynajmniej jeden z wymienionych języków w stopniu biegłym, dajemy sobie szanse na zdobycie przydatnych kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. Porządne firmy, które posiadają swoje siedziby w Szwajcarii lub na Islandii, rozwijają swój rynek także w Polsce. Znając język niemiecki lub angielski (czyli te najpopularniejsze), mamy duże szanse na zdobycie zatrudnienia w firmie szwajcarskiej/ islandzkiej.

język obcy nauka

Aby stale rozwijać swoją karierę zawodową, warto zapisać się do renomowanej szkoły językowej, w której możliwe jest rozpoczęcie kursu języka biznesowego/ zawodowego. Skupiając się na jednej branży, zawężamy tematykę w zakresie słownictwa i wrażeń. Zawody są różne, a słowa dla nich bardzo typowe. Branża medyczna posiada swoje, trudne i mniej znane nazwy, tak samo jak branża handlowa czy techniczna.

Gdzie nauczyć się języka obcego?

Aby skutecznie i szybko opanować język obcy na poziomie B2, trzeba przede wszystkim znaleźć dobrą szkołę językową. Regularne uczęszczanie na lekcje oraz samodzielna nauka to nie wszystko. Każdy, kto chce wykorzystać swoje umiejętności w karierze zawodowej, musi dodatkowo zgłębiać kulturę kraju, w którym używa się danego języka. Biorąc pod uwagę najczęstszy powód, dla którego uczymy się języków – czyli pracę – nasza nauka musi skupiać się na branży, którą jesteśmy zainteresowani.

Dzięki temu, że technologia wciąż idzie do przodu, unowocześniają się także metody nauczania. Dziś, poza znanymi nam metodami nauki języka, możemy wykorzystać możliwość wyjechania za granicę. Wiele jest szkół, które w ramach nauki, organizują obozy językowe dla osób dorosłych. Poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej jaki można zdobyć na takim wyjeździe pozwala nam oswoić się z językiem.

Wielu z powyżej omawianych języków możesz nauczyć się szybko korzystając z oferty szkoły językowej Yellow.