Jakie naturalne suplementy wybrać?

Sylwetka a dieta

Zdrowo dobrana dieta powinna dostarczyć wszystkich niezbędnych organizmowi składników. Niestety wielu z nas żyje w pośpiechu i stresie, niedosypia i spożywa wysoko przetworzone pokarmy. Z tej przyczyny w organizmie powstają niedobory witamin i minerałów. Można je uzupełnić, zażywając odpowiednie suplementy diety. W zależności od potrzeb, można wybierać z szerokiej gamy preparatów suplementacyjnych.

Na przykład Panie dbające o urodę często sięgają po tabletki na piękne włosy, cerę i paznokcie. Specjalnie opracowane preparaty dla kobiet pozwalają Paniom długo cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Natomiast w utracie zbędnych kilogramów pomocne są różnego typu suplementy odchudzania. Istnieje także duża grupa preparatów dla mężczyzn i sportowców.

Osobom starszym szczególnie zalecane jest przyjmowanie specyfików chroniących stawy. Osoby te powinny także dbać o swoje oczy, w czym pomogą preparaty na dobry wzrok. Wraz z wiekiem pogarsza się funkcjonowanie mózgu, zatem warto sięgnąć po suplementy poprawiające pamięć i koncentrację. Zalecane są one również osobom podejmującym intensywny wysiłek umysłowy.

Niezależnie od wieku, powinno pamiętać się o wspomaganiu pracy układu pokarmowego. Pomoże w tym przyjmowanie pro- i prebiotyków. Warto także zażywać preparaty z kwasami omega, mającymi dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Z kolei w okresie wzmożonej zachorowalności na różne infekcje, dobrze jest sięgnąć po suplementy podnoszące odporność organizmu.

Należy pamiętać, że suplementy diety nie są lekami i przeznaczone są dla ludzi zdrowych. Przed rozpoczęciem ich przyjmowania warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Preparaty wspomagające odchudzanie

W obecnych czasach bardzo wiele osób zmaga się z nadmierną masą ciała. Nadwaga i otyłość są bardzo dużym problemem współczesnej medycyny. Dlatego osobom z nadwagą zalecane jest jak najszybsze pozbycie się zbędnych kilogramów, poprzez właściwą dietę, aktywność fizyczną oraz zażywanie odpowiednich preparatów.

Zadaniem suplementów odchudzających jest pomóc osobie, która chce zrzucić zbędne kilogramy. Mogą one działać na kilka sposobów: przyśpieszać spalanie tłuszczu, przyspieszać oczyszczanie organizmu, ograniczać wchłanianie tłuszczów lub hamować łaknienie.

Tłuszcz spalimy szybciej, zażywając na przykład suplementy z kofeiną i guaraną lub aminokwasem L-karnityną. Pomoże nam również picie zielonej herbaty. Preparaty oczyszczające organizm zawierają w składzie głownie zioła, np. brzozę, miętę, pokrzywę czy dziurawiec. Niestety, ich dłuższe stosowanie może prowadzić do odwodnienia i niedoborów witamin i minerałów. Wówczas trzeba pomyśleć o ich uzupełnieniu, zażywając np. specjalne preparaty dla kobiet, posiadające wszystkie niezbędne składniki.

Środki hamujące wchłanianie tłuszczu zawierają głównie chitosan. Substancja ta łączy się z cząsteczką tłuszczu, przez co nie ulega ona magazynowaniu. A jak zmniejszyć głód, towarzyszący podczas stosowania diety? Sięgnijmy po środki zawierające chrom lub fenyloalaninę, które kontrolują stężenie cukru we krwi. Innym naturalny suplement to błonnik, który powiększa objętość pokarmu, dzięki czemu uczycie nasycenia trwa dłużej.

Suplementy diety z pieprzu

Bardzo często, oprócz utraty wagi, chcemy także poprawić swoją figurę. Przede wszystkim chodzi tutaj o pozbycie się celluitu. Pigułki na „pomarańczową skórkę” chronią przed obrzękami, i poprawiają mikrokrążenie krwi, a niektóre mają też działanie ujędrniające i redukujące zapasy tłuszczu.

Niewłaściwie dobrana dieta odchudzająca może być przyczyną kłopotów trawiennych. Wtedy warto sięgnąć po środki pro- i prebiotyczne, które usprawnią pracę układu pokarmowego.

Należy pamiętać, że samo przyjmowanie pigułek może nie wystarczyć. Nic nie zastąpi odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej. Jednak systematyczne ćwiczenia i racjonalne odżywianie, wsparte naturalnymi suplementami, mogą dać Ci sukces!