Jak wyczarować piękny wzór na paznokciach?

pędzel naturalny do żelu

Piękne i zadbane paznokcie, to jeden z podstawowych aspektów kobiecego piękna. Wygląd paznokci ma ogromny wpływ na całą naszą prezencję. Właściwie dobrany lakier, wzór oraz ewentualne dodatki, pozwalają uzyskać świetny efekt.

 

Piekne paznokcie

Aby wykonać profesjonalny manicure w odpowiednim stylu, należy udać się na wizytę do kosmetyczki. Jest to osoba, która najczęściej ma za sobą niejedno szkolenie lub kurs dotyczący sztuki manicure. Każda manikiurzystka zna się świetnie na hybrydach, żelach, akrylach oraz wielu innych metodach, jakimi wykonuje się paznokcie. Piękny wzór, jaki sobie wybierzemy będąc w salonie, zostanie naniesiony za pomocą pędzli, lakierów oraz ewentualnych dodatkowych elementów.

Oprócz umiejętności, wiedzy oraz doświadczenia manikiurzystek i kosmetyczek, bardzo istotne są także akcesoria stosowane podczas wykonywania manicure różnego rodzaju.
Warto jednak pamiętać, że oprócz odpowiednich lakierów, lamp UV oraz utwardzaczy, w wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych stosuje się różnorodne pędzelki. Różne są metody manicure, jakie wybierane są przez kobiety. Nanoszenie mniejszych lub większych wzorów, efektu cieniowania lub gradientu, jest możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich rodzajów pędzli.

pędzelk ido zdobień

Pędzelki do zdobień

Różne są rodzaje pędzelków, w jakie można zaopatrzyć swój salon kosmetyczny. Grubsze, cieńsze, dłuższe czy szczególnie atrakcyjne dla oka – każda manikiurzystka może dopasować odpowiedni zestaw pędzelków według potrzeb swoich i klientek. Do każdego rodzaju manicure, stosowane są konkretne odmiany pędzlęlków do zdobień. Jakie są najpopularniejsze?:

  • Zhostovo – pędzelki, które są stosowane do wykonywania tej metody, są dostępne w kilku rodzajach. Każdy z pędzelków do Zhostovo jest miękki i świetnie sprawdza się podczas cieniowania. Pędzelki te mogą być stosowane zarówno do malowania mniejszych detali jak i większych wzorków. Kształty włosia mogą być różne, co pozwala na cieniowanie na wiele sposobów.
    Włosie pędzli jest syntetyczne i trwałe – nie rozwarstwia się ono podczas malowania, dzięki czemu za każdym razem możemy uzyskać jak najlepszy efekt. Razem z pędzelkiem kupujemy nakrętkę, która chroni pędzel przed wyschnięciem, zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Pędzelki do Zhostovo są szczególnie atrakcyjne – posiadają one wewnątrz perełki, które są ciekawą ozdobą.

 

  • Ombre jest jedną z najciekawszych i najczęściej stosowanych metod wykonywania manicure. Obecnie, możemy dostać specjalnie pędzelki. Średniej grubości lecz długie włosie, pozwoli nam uzyskać idealne przejście pomiędzy kolorami. Pędzelki do Ombre mogą występować w wersji klasycznej i nieco bardziej ‘wymyślnej’. Możemy bowiem wybrać cienki, czarny pędzelek lub urozmaicić swoją kosmetyczkę w bardziej pokaźny pędzelek. Model różowy, który dodatkowo posiada kryształki, jako ozdobę, będzie się wyróżniał spośród naszej kolekcji.

 

  • Pędzle do żelu – lakiery żelowe cieszą się szczególnie dużą popularnością. Dzięki temu, możemy zakupić bardzo różnorodne rodzaje pędzelków. W ofercie, można między innymi dostrzec ciekawe pędzelki, które posiadają ozdobę w formie kryształków w różnych kolorach. Oprócz nich, dostępne są standardowe pędzelki. Grubości i długości włosia są różne, przez co każda manikiurzystka ma okazję dopasować właściwy rodzaj pędzli według swoich potrzeb.

 

  • One Stroke – pędzelki, które posłużą nam do malowania paznokci metodą One Stroke, muszą być szczególnie wytrzymałe. Włosie, którym będziemy malować paznokcie za pomocą farbek akrylowych, nie może się rozwarstwiać. Warto więc zaopatrzyć się w pędzelki których włosie jest szczególnie krótkie – zapewni nam to równomierne rozprowadzanie lakierów.