Jak wybrać odpowiednie rolety?

rolety rzymskie
802500_midday_sun

Eleganckie rolety znajdziesz w sklepie:

Obecnie sklepy oferują nam ogromną ilość przeróżnych towarów i usług. Jak w tym gąszczu wybrać te, które będą nam najbardziej odpowiadały? Zanim wybierzemy konkretnych sposób dekoracji okna należy dobrze rozważyć na czym konkretnie nam zależy i do jakiego pomieszczenia poszukujemy rolet, firan czy żaluzji.

W przypadku biur wciąż prym wiodą żaluzje pionowe, które można w wygodny i łatwy sposób zwinąć i całkowicie odsłonić dostęp do okna. Takie rolety nie sprawiają trudności w czyszczeniu, mają rozsądny stosunek ceny do jakości i są estetyczne.

W domach coraz chętniej sięgamy po rolety rzymskie, są one bardzo eleganckie i nadają wnętrzu subtelnego wdzięku. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, są trwałe i łatwe w czyszczeniu.  Takie rolety doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach użytkowanych prywatnie oraz w mało używanych pomieszczeniach publicznych, którym chcemy nadać elegancki wygląd – gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich itp.

W przypadku rolet wewnętrznych możemy również zdecydować się na klasyczne  zwijane w górnej części okna.  Są one jednymi z tańszych (można je kupić w hipermarketach już za kilkanaście złotych!) i ze względu na wielką ilość kolorów i wzorów możemy wybrać takie, które będą pasować do charakteru naszego wnętrza.

Rolety na poddaszu

Rolety doskonale sprawdzą się także na poddaszu. Obecnie tworzy się je w taki sposób, że nie spadają i mogą zasłaniać okna dachowe przed zbytnim napromieniowaniem słonecznym i nagrzaniem się. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku domków jednorodzinnych i mieszkań na ostatnim piętrze ponieważ zapewnia możliwość regulowania ilości promieni świetlnych w pomieszczeniu.