Jak wybrać najlepszą chustę dla dziecka?

Chusty do noszenia dzieci są dziś coraz bardziej popularne wśród rodziców. To wygodne rozwiązanie pozwala wykonywać inne czynności i zapewnia biskość rodzica, co ma ogromny wpływ na rozwój dziecka.

Bezpieczne przemieszczanie dziecka

Dziś, widok rodzica z dzieckiem w chuście jest coraz częstszy. Jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne. Dzieci noszone w chuście powinny zawsze być skierowane przodem do rodzica, dzięki czemu nie jest ‘atakowane’ zbyt dużą ilością bodźców z zewnątrz. Maluch, który cały czas widzi mamę podczas spaceru lub zakupów, będzie bardziej spokojny.

Jak wybrać najlepszą chustę dla dziecka?

Wybór odpowiedniej chusty powinien zaczynać się od wygody zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Miękki materiał oraz równomierne obciążenie są równie istotne. Najbardziej popularne chusty do noszenia dziecka mają splot żakardowy.

Dodatkowo, chusta powinna zapewniać bezpieczeństwo dziecku. Materiał powinien być na tyle mocny, żeby się nie rozwiązać. Dziecko musi być umieszczone w chuście w sposób odpowiedni, by zachować stabilność.

Kwestią istotną w wyborze, jest również kolor chusty.  Obecnie, wybór jest bogaty ze względu na wciąż rosnące zainteresowanie chustami. Z roku na rok, coraz większa liczba rodziców decyduje się na stosowanie chusty. Kolor i wzornictwo chust powinno przede wszystkim odpowiadać rodzicom. Wiele jest osób, które traktują taką chustę jako dodatek do ubioru.

Wybierając odpowiednią chustę do noszenia dziecka, zapewne porównujemy inne typy chust lub sposobów na przenoszenie maluszka. Warto zastanowić się nad chustą tkaną. Sposób jej wiązania trwa nieco dłużej niż np. w chuście kółkowej, jednak zdaniem wielu mam, jest to jedynie kwestia wprawy.

Przy wybieraniu chusty, trzeba zwrócić uwagę na jej odpowiednie parametry. Chusty mają różne rozmiary, więc można w prosty sposób dopasować odpowiedni rozmiar dla siebie. Jest to ważne szczególnie wtedy, jeśli jesteśmy bardzo niscy lub bardzo wysocy.

Cechy chust tkanych

Chusta tkana daje nam możliwość przemieszczania  dziecka w najprostszy i szybki sposób. Ten rodzaj chusty ma postać długiego pasa materiału. Najczęściej, wymiary takiej chusty sięgają aż 5 metrów długości i 60 cm szerokości. Materiał, z jakiego w większości przypadków wykonywane są chusty tkane, to bawełna. Można również dostać chustę z innych materiałów naturalnych.

Dużą zaletą takiej chusty jest możliwość noszenia w niej dzieci od pierwszych tygodni życia, do nawet kilku lat. Dziecko zaleca się nosić w chuście do momentu, gdy zacznie ono ważyć 20 kilogramów. Chustę tkaną może założyć każda osoba ze względu na jej uniwersalność. Dodatkowo, chusta tego typu umożliwia rodzicom noszenie dziecka w na wiele sposobów, co daje przewagę nad innymi chustami. Warto również dodać, że chusta tkana obciąża równomiernie oba ramiona, co jest zdrowsze dla rodziców i nie męczy ich podczas noszenia dziecka. Chusta może służyć również jako kołyska.

Najważniejszą zaletą chusty do noszenia dziecka jest fakt, iż dziecko znajduje się szczególnie blisko rodzica. Ta cecha może stanowić kartę przetargową podczas wybierania pomiędzy chustą a nosidełkiem czy wózkiem. Rodzice najbardziej cenią bezpieczeństwo i komfort dziecka. Chusta pozwala nawiązać bliższą relację na linii rodzic – dziecko. Czując zapach, dotyk i ciepło mamy lub taty, maluch może być o wiele bardziej spokojny i czuć się lepiej.

Wiele rodzajów chust do noszenia dzieci znajduje się w sklepie internetowym Bebe.