Jak rozpoznać dobre studio tatuażu?

profesjonalne studio tatuażu warszawa

Tatuaże obecnie stają się coraz powszechniejsze i stanowią interesujący element zdobiący ciało. Zarówno te większe jak i mniejsze tatuaże powinny być wykonywane w odpowiednich warunkach przez profesjonalistów. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że tatuaż będzie będzie przez długi czas wyglądał estetycznie, a jego wygląd nie będzie odbiegał od pierwotnych planów. Jak zatem rozpoznać odpowiedniej studio tatuażu, które zagwarantuje nam wykonanie ozdoby ciała na wysokim poziomie?

Higiena przede wszystkim

W studio tatuażu powinno być przede wszystkim bardzo czysto, a po każdym kliencie zarówno fotele jak i wszystkie narzędzia powinny być dokładnie sterylizowane. Tatuaż powinien wykonywać specjalista w jednorazowych rękawiczkach przy wykorzystaniu nowych igieł. Decydując się na skorzystanie z usług danego studia już w momencie pierwszej wizyty, podczas której np. chcemy zapytać się o termin, koniecznie zwróćmy uwagę czy pracujące tam osoby dbające o porządek i ład danego miejsca.

Informacje w Internecie

Aby mieć pewność, że studio tatuażu jak i pracujący tam specjaliści świadczą usługi na wysokim poziomie koniecznie należy zapoznać się z ich stroną internetową. Zazwyczaj znajdują się tam zarówno zdjęcia dotychczasowych wykonanych prac jak i cennik oraz wszystkie najważniejsze dane na temat działalności. Na stronach internetowych znajdziemy również informacji na temat obowiązujących zniżek lub promocji. W dobrych studia tatuażu tego typu oferty są proponowane raz lub dwa razy w roku. Gorsze studia na stronach internetowych posiadają taką informację przez cały rok. Oprócz tego warto również sprawdzić opinie na temat konkretnych tatuażystów np. na forach internetowych, dzięki którym będziemy mogli upewnić się że dane studio wykonuje wysokiej jakości prace.

dobre studio tatuażu warszawa

Poszukujesz studia tatuażu w Warszawie? Sprawdź www.szerytattoo.pl!

Dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na to czy na wykonanie danego tatuażu czeka się długo. Jeśli termin jest krótki oznacza to że nie ma wielu chętnych na skorzystanie z usług tatuażysty, a w tym momencie powinna zapalić się w naszej głowie czerwona lampka ostrzegawcza. Pamiętajmy również o tym aby nie kierować się ceną podczas wybierania studia tatuażu. Zbyt niska cena będzie wiązała się z niską jakością wykonywanej pracy, a pamiętajmy, że tatuaż pozostaje z nami do końca życia. Sesja całodzienna może kosztować w zależności od miasta, a także wzoru tatuażu średnio od 800 do nawet 1500 PLN.  Widząc znacznie niższe kwoty lepiej zrezygnujmy z oferty tatuażysty.

Projektowanie tatuażu

Jeśli tatuażysta, który będzie wykonywać nasz tatuaż, projektuje samodzielnie nowe wzory z pewnością jest doświadczonym profesjonalistą. Jeśli jednak kopiuje on gotowe wzory z Internetu lub pozwala wybrać wzór z katalogu lepiej zrezygnować z jego usług. Chyba nikt z nas nie chce być posiadaczem identycznego tatuażu jaki nosi setki innych osób. Tatuażysta powinien również dokładnie informować nas o podstawowych zasadach pielęgnacji świeżego tatuażu obraz odpowiadać w fachowy sposób na nasze pytania.

Ostatnim aspektem, który może wydawać się niezbyt istotny jednak jestem niezmiernie ważny, jest sam kontakt z osobą wykonującą tatuaż. Dobra relacja zagwarantuje, że każdy z nas będzie zadowolony ze współpracy, a sam proces wykonania ozdoby ciała będziemy mile wspominać. Nie będziemy mieli wówczas problemu by zaproponować zmianę lub dopytywać odnośnie dalszego dbania o tatuaż. Oceny tatuażysty możemy dokonać już przy pierwszym spotkaniu. Jeśli wzbudzał naszą sympatię i czujemy do niego zaufanie możemy być pewni, że współpraca będzie przebiegała w zadowalający sposób.