Jak przyciągnąć klientów wykorzystując możliwości sklepu KQS?

kqs.store

Decydując się na skorzystanie ze sklepu KQS możemy liczyć na profesjonalny wygląd strony, która ponadto będzie bardzo wygodna w użyciu i funkcjonalna. Podczas prowadzenia i zarządzania sklepem KQS warto uciec się do zastosowania kilku sztuczek, które przyciągną klientów i sprawią, że sklep będzie chętniej odwiedzany.

Szata graficzna sklepu KQS

Jak każdy z nas wie, wygląd jest bardzo ważnym elementem marketingowym. Odpowiednie ułożenie poszczególnych elementów, przemyślana kolorystyka pasująca do produktów sprawią, że przebywanie na stronie będzie kojarzyło się pozytywnie i miło. Sklep KQS możemy zaprojektować w taki sposób aby produkty były atrakcyjne i dobrze wyeksponowane. Zachowanie podstawowych zasad jakimi kierują się wszystkie internetowe sklepy sprawi, że nasza działalność internetowa zostanie szybko zauważona i doceniona. Sklep KQS musi wzbudzać zaufanie, być czytelny i jednocześnie interesujący. Wykorzystując odpowiednie funkcje dostępne w panelu administratora z łatwością możemy dostosować wygląd i oprawę sklepu KQS tak by spełniał nasze oczekiwania.

 

Wyszukiwarka produktów w sklepie KQS

Oprogramowanie KQS umożliwia nam wykorzystanie wyszukiwarki dzięki której każdy klient będzie mógł w szybszy sposób znaleźć interesujący go produkt. Chyba nikt z nas nie lubi sytuacji gdy przeszukuje sklep internetowy i mimo że jesteśmy pewni że produkt znajduje się w ofercie nie możemy go wyszukać. Wyszukiwarka połączona z możliwością ustawienia konkretnych flirtów dotyczących np. ceny czy koloru sprawi, że szybciej będzie można odnaleźć dany towar. Oprogramowanie KQS umożliwia nam zastosowanie tego typu rozwiązań na naszych sklepach internetowych. Jesteśmy także w stanie wprowadzić ustawienia, dzięki którym możliwe będzie w przypadku faktycznego braku danego produktu, zaproponowanie alternatywnego odpowiednika, który możliwe że zainteresuje i zadowoli klienta. Takie działania sprawiają, że nawet w przypadku baku konkretnego towaru istnieje prawdopodobieństwo, że uda nam się sprzedać inny satysfakcjonujący klienta produkt. Chyba nie ma nic gorszego niż zobaczenie w wynikach wyszukiwarki „brak produktów spełniających wytyczne”.

 

sklep KQS

Jakie elementy sklepu KQS warto pominąć?

Aby wygląd sklepu KQS pozostał czytelny i przejrzysty warto zrezygnować z kilku domyślnych funkcji, które do niczego nie służą, a jedynie zajmują miejsce i zaśmiecają stronę sklepu. Ze sklepu KQS możemy usunąć licznik odwiedzin na stronie oraz liczbę informującą o ilości klientów online. Nie ma potrzeby umieszczać takich szczegółów na stornie sklepu KQS, zwłaszcza że powszechnie odchodzi się od tego typu liczników, a ich obecność może spowodować wrażenie nienowoczesności sklepu. Również informacja na temat ostatniej aktualizacji nie jest interesująca dla żadnego kupującego. W sytuacji gdy takie informacje znajdują się na stronie często mogą one wręcz negatywnie wpłynąć na klienta, który zobaczy nieaktualne dane, zwłaszcza ze administratorzy często sami zapominają o regularnych zmianach tej informacji.

 

Jak projektować sklep KQS?

Aby sklep KQS cieszył się powodzeniem i zainteresowaniem ze strony klientów należy bardzo dokładnie przemyśleć jego wygląd i układ. Warto zastanowić się jakie są atuty danej firmy i sprzedawanych produktów i jak można je wykorzystać i wyeksponować na witrynie sklepu KQS. Szatę graficzną oraz układ sklepu KQS warto dobrać do rodzaju sprzedawanych towarów, tak by klienci mogli poczuć się pewnie i swobodnie podczas przeglądania asortymentu. Zastosowanie elementów marketing z pewnością przyniesie nam pozytywny efekt ze strony klientów, a nasz sklep będzie cieszył się rosnącym zainteresowaniem.