Jak DJ weselny dobiera repertuar?

Wesele

Muzyka jest zdecydowanie najbardziej istotną częścią każdej tanecznej imprezy. Jeśli DJ właściwie dobiera utwory, to uczestnicy imprezy chętnie zmierzają na parkiet, a po zakończeniu imprezy zachowują ją w pamięci jako udaną. Często kiedy zostajemy zaproszeni na imprezę w  roli gości, to pierwszą rzeczą nad jaką się zastanawiamy, to fakt czy muzyka będzie dla nas odpowiednia? Dlatego  wybierając utwory i tworząc własną playlistę  warto pomyśleć w pierwszej kolejność o gościach,  czy będą się przy niej dobrze bawić.

Na pewno orientujecie się w muzycznych upodobaniach swoich gości. DJ poprosi Was o spreparowanie spisu kilkunastu piosenek, które koniecznie muszą być puszczone. Najtrafniejszym wyborem będzie wypisanie takich piosenek, z którymi związane są jakieś interesujące wydarzenia, na przykład hit wycieczki, , piosenka z wakacji. Dzięki tak wyselekcjonowanym utworom mamy gwarancję że zawsze znajdzie się grupka gości, którzy nie będą chcieli odpuścić takiej super piosenki!

Muzyka podczas posiłków

Klienci często zastanawiają się, jaką muzykę puścić podczas posiłków? Zauważono, że nastrojowa muzyka, która pobrzmiewa w trakcie przerwy ma znaczący wpływ na nastrój gości. Obserwując salę można zauważyć, że niektórzy z gości prowadzą ze sobą rozmowy, inni zaś się przysłuchują i nucą piosenki, które są grane. Dobierając muzykę, która ma lecieć w czasie przerw, warto zdecydować się na puszczenie znanych, spokojnych, ale radosnych utworów. Ważne jest przecież, aby za moment wszyscy znaleźli się znów na parkiecie, a nie zostawali pasywnie przy stolikach.

Zabawa weselna

O co pytać Dja / wodzireja, zanim zdecydujemy się na współpracę?

W czasie pierwszego spotkania muzycy opowiadają, w jaki sposób zabawa zostanie przeprowadzona, pokazują filmy z imprez, przedstawiają i proponują konkursy i zabawy weselne. Odpowiadają na wszystkie pytania, które pojawiają się w czasie rozmowy. Organizatorzy ustalają z nimi gatunek muzyki, jaka ma być puszczana podczas tańców i przerw, muzyka na wjazd tortu / udźca i tym podobnych atrakcji. Powinni na bieżąco notować Twoje pomysły i sugestie. Podsumowanie zazwyczaj przesyłane jest e-mailem, po podpisaniu z daną firmą umowy. Scenariusz dopracowywany jest zwykle mailowo lub drogą telefoniczną (godziny i szczegóły atrakcji: piosenki na wejście, zabawy taneczne i konkursy, utwory muzyczne, podziękowania dla gości / rodziców). Trzeba ustalić terminy, cenę, ewentualną stawkę za przedłużenie się imprezy.

Jak podpowiada DJ Darek z okolic Szczecina → Doświadczeni DJe / wodzireje na pewno pomogą, rozwieją wątpliwości wszelkiego rodzaju, a w razie potrzeby – zaproponują konieczne wyjścia i zorganizują oprawę muzyczną tak, że wszyscy będą zadowoleni, a goście i organizatorzy jeszcze przez długi czas po imprezie, będą wspominać z uśmiechem na ustach tę wyśmienitą zabawę!