Dlaczego warto pojechać do Krynicy Zdrój

krynica zdrój domki do wynajęcia

Krynica Zdrój to mała miejscowość uzdrowiskowa położona w malowniczym rejonie Małopolski – krainie otoczonej przez piękne góry oraz bogatej w wyjątkowe na skalę Europy złoża wód mineralnych. To właśnie w Krynicy wiele osób decyduje się spędzić swój urlop wypoczynkowy, korzystając zarówno z pełnych emocji i adrenaliny atrakcji turystycznych, jak i bardziej spokojnych i relaksujących uroków miejscowości. Choć nie brak tu osób starszych i osób odwiedzających sanatoria, właściwie każdy odnajdzie w Krynicy Zdroju kąt dla siebie. Dlaczego warto pojechać do Krynicy Zdrój i na jaki wypoczynek należy się nastawić?

Krynica Zdrój – czas na wypoczynek

Pierwszym i niewątpliwie największym atutem Krynicy i okolic są panujące tu spokojne, ciche warunki tak odmienne od miejskiego zgiełku. Krynica Zdrój to przede wszystkim miejsce bogate pod kątem noclegowni – od atrakcyjnych kwater prywatnych i wysokiej jakości hoteli, po mniejsze motele i noclegownie, właściwie każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Właściwie każde z nich oferuje dziś dodatkową pulę usług, w tym dostęp do basenów, sauny, czy różnorodnych zabiegów SPA, których na pewno nie możesz sobie odmówić podczas wizyty w Krynicy.

Narciarstwo w Krynicy Zdrój

Zimowy wyjazd w góry kojarzy się przede wszystkim z zimowym szaleństwem na stokach. Choć Krynica nie jest prawdopodobnie uznawana za typowo narciarską destynację, możliwości zjazdowe zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów są w tym regionie właściwie nieograniczone. Trasy dla siebie znajdą tu zarówno osoby początkujące, jak i ci bardziej zaawansowani amatorzy zimowego szaleństwa. Wato pamiętać, że takie nietypowe miejscowości narciarskie to również większa szansa na znalezienie dla siebie odrobiny wolnej przestrzeni i brak konieczności przebywania na zatłoczonym stoku. W najbliższej okolicy Krynicy znajduje się aż kilkadziesiąt wyciągów orczykowych, a także wyciągi krzesełkowe i gondola na Jaworzynę. Na terenie każdego stoku funkcjonują różnego rodzaju szkółki narciarskie, co oczywiście zawsze przemawia na plus.

Atrakcje turystyczne

Osoby przyjeżdżające do Krynicy Zdrój mogą nastawić się na dwa warianty wypoczynku: spokojne, wyciszone spacery po głównym deptaku (pełnym pijalni z wodami mineralnymi) i przeróżnych szlakach turystycznych, lub pełen atrakcji i wrażeń urlop. Zacznijmy jednak od atrakcji dla tych poszukujących przede wszystkim spokoju. Krynica Zdrój to miejsce bogate w przeróżne usługi pielęgnacyjne, a więc różnorodne salony SPA, gabinety odnowy biologicznej, masaże, kąpiele borowinowe, sauny i baseny. Znajdziemy tu również wartą zobaczenia jaskinię solną oraz liczne miejsca spacerowe w okolicznych parkach. Osoby aktywne, poza wspomnianymi już licznymi stokami narciarskimi mogą korzystać z licznych basenów krytych, letniego basenu otwartego, kortów tenisowych, szlaków turystycznych, krytego lodowiska, licznych tras rowerowych i biegowych, tras do biegów na nartach, oraz ścieżek zdrowia w parkach na zboczach Góry Parkowej.

Osoby liczące na jeszcze większe szaleństwo i adrenalinę mogą natomiast liczyć na dobrą zabawę na organizowanych tu spływach kajakowych i pontonowych, w Krynickim Parku Linowym, na ściankach wspinaczkowych, Sankostradzie, a także organizowanych w okolicy jazdach konnych, wyścigach samochodów terenowych, a nawet na kurs windurfingu na pobliskim jeziorze Klimkowskim.

Kuchnia w Krynicy Zdrój

Podczas wyjazdu nie można zaniedbać lokalnej gastronomii. W Krynicy Zdrój nie brak jednak punktów gastronomicznych z potrawami regionalnymi oraz licznych restauracji z kuchnią polską i zagraniczną. Krynica Zdrój to miejsce przygotowane dla turystów, dla których zgiełk popularnych destynacji turystycznych stał się już nieco przestarzały.