Dedykowane karmy dla kota – dlaczego warto się na nie zdecydować?

karma premium dla kota

Kot w domu uznawany jest za członka rodziny, przyjaciela którym należy się należycie opiekować. Chcąc dogodzić naszemu pupilowi chętnie karmimy go kawałkami mięsa czy ryby. Jednak czy takie postępowanie jest właściwe?

Co jedzą koty?

W warunkach naturalnych koty żywią się upolowanymi gryzoniami, jajami czy żabami. Ich organizm przystosowany jest do trawienia dużej ilości białka i tłuszczu zwłaszcza, że to właśnie z tych składników czerpią one energię do codziennych działań. Niestety, bardzo często karmiąc koty nawet nie zdajemy sobie sprawę, że doprowadzamy do niedoborów minerałów i witamin, a takie braki mogą skutecznie zaszkodzić zdrowiu naszego mruczka. Dieta kota powinna być odpowiednio zbilansowana i bogata w odpowiednie substancje, które zadbają o stan kota i dostarczą mu wszystkich niezbędnych składników.

Czym jest karma dedykowana dla kotów?

karma premium dla kota

Jest to karma wysokiej jakości, która gwarantuje dostarczenie do organizmu naszego pupila najbardziej pożądanych składników odżywczych. Producenci odpowiednio dobierają składniki do rasy i wieku kota.

Jest to produkt wartościowy, odpowiednio zbilansowany, który jest najbliższy naturalnemu pożywieniu kotów. Decydując się na wybór takiej karmy możemy być pewni, że nasz kot nie tylko chętnie zje podane pożywienie, ale jednocześnie nie będzie narażony na choroby i niedobory, które tak często zdarzają się w obecnych czasach.

Dlaczego karma dedykowana jest dobry wyborem?

Koty są z natury drapieżnikami, więc głównym składnikiem ich diety jest mięso. Po samych zębach możemy rozpoznać, że są one przystosowane do przeżuwania mięsa, a nie roślin. Jedynym źródłem roślinnych produktów jest zjadany wraz z ofiarą żołądek.

Aby zbliżyć dietę naszego domowego kota do jak najbardziej przystępnej i naturalnej formy powinniśmy wybrać taką karmę, która będzie odpowiadać predyspozycjom kota. Dzięki takim działaniom możemy być pewni, że nasz kot będzie się zdrowo rozwijał a wszelkie choroby nie będą mu groziły. Odpowiednia karma dla kota będzie dla niego podstawą najbardziej zbilansowanej diety jaka jest możliwa.

Dlaczego popularne karmy mogą zaszkodzić naszemu kotu?

karma bezzbożowa dla kota

Popularne karmy niskiej jakości przeważnie w swoim składzie posiadają odpady, które nie tylko nie dostarczą żadnych witamin i minerałów, ale dodatkowo obciążą organizm naszego pupila i narażą go na niepotrzebne choroby. Niskiej jakości karmy zazwyczaj zawierają mączkę mięsną, kostną, gluten, odpady powstające po przetworzeniu drobiu, olej roślinny, ziarna kukurydzy, odpady powstające w wyniku obróbki ryżu i wiele innych składników, które zaszkodzą naszemu kotu. Pamiętajmy, jedzenie ma nie tylko stłumić uczucie głodu, ale przede wszystkim dostarczyć tego co najważniejsze, czyli zdrowych białek, tłuszczy i składników odżywczych.

Problemy zdrowotne kotów wynikające ze spożycia zboża

Kot karmiony pokarmem zawierającym składniki roślinne, a przede wszystkim zboża często cierpi na różnego rodzaju choroby, które mogą rozwijać się bardzo szybko lub wolniej. Pokarm tego typu jest ciężko trawiony, powoduje także różnorodne podrażnienia skóry, problemy z uzębieniem czy sierścią. Karma niskiej jakości często zawiera spore ilości zapychaczy, które mogą doprowadzić do wyjałowienia organizmu z witamin i otyłości.

Kot zajadający się pustymi kaloriami z pewnością nie będzie zdrowy, a utrzymywanie takiego jadłospisu może być tragiczne w skutkach. Zamiast katować naszego mruczka tanimi i niezdrowymi karmami lepiej podać mu bezzbożową alternatywę, przez co będziemy mogli cieszyć się jego zdrowiem i pięknym wyglądem.

Artykuł powstał dzięki współpracy specjalistów z Food4Pupil.