Co wykorzystać do zabudowy samochodu dostawczego?

samochód dostawczy zabudowa

Samochody dostawcze służą do wielu różnych zadań. Jedni z korzystają z nich do przewożenia materiałów budowlanych, inni do transportowania żywności. Ładowane są na nie artykuły ogrodnicze i rośliny, artykuły biurowe oraz paczki przewożone przez kurierów i wiele, wiele innych produktów. Bez względu na to, do czego dokładnie chcesz wykorzystać auto dostawcze, warto zadbać o to, aby towar mógł być odpowiednio uporządkowany i zabezpieczony w trakcie trasy. Do tego przyda się równa podłoga oraz montaż ewentualnych konstrukcji, takich jak dodatkowe półki czy zabudowa wnęk w ścianach auta. Jak dobrze dokonać zabudowy busa i dlaczego warto to zrobić? Jakie materiały do tego wykorzystać? Podpowiadamy!

Komfort pracy i optymalne wykorzystanie miejsca zwiększą wydajność

Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwy pracownik, to wydajny pracownik. A niestety nic tak nie denerwuje w pracy, jak brak odpowiednich warunków do jej wykonywania. Niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz przestrzeń, a także narzędzia. W przypadku pracy w charakterze dostawcy, czy to produktów spożywczych do sklepu, czy materiałów budowlanych na plac budowy, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiedni pojazd. Po pierwsze musi być on oczywiście sprawny i bezpieczny. Obowiązkowo musi posiadać ważny przegląd techniczny oraz regularnie muszą być naprawiane w nim wszystkie usterki, których nie można bagatelizować, aby nie narażać zdrowia pracownika na niebezpieczeństwo. Ponadto ważny jest komfort pracy. Choć oczywiście żaden samochód dostawczy nie będzie tak wygodny w użytkowaniu i nie zapewni cichej jazdy,  jak ma to miejsce w przypadku limuzyny czy innego nowego auta osobowego z salonu, to jednak warto zadbać o to, aby jego wnętrze było odpowiednio wyposażone. Klimatyzacja na upalne lato, radio oraz przede wszystkim bardzo wygodny fotel na pewno umilą pracę i sprawią, że kręgosłup Twojego kierowcy nie będzie narażony na zbyt duże obciążenie, jakby to mogło mieć miejsce w przypadku starego, wysiedzianego fotela samochodowego.

zabudowa samochodu dostawczegoPoza komfortem w kabinie i kwestiami technicznymi, auto dostawcze powinno umożliwiać wygodną pracę podczas układania towaru na pace i jego ściągania podczas rozładunku. Do tego niezbędna może okazać się odpowiednia zabudowa samochodu dostawczego. Może ona obejmować podłogę oraz ściany pojazdu, co pozwoli na lepszą izolację tylnej części dostawczaka. Zabudowę najlepiej wykonać ze sklejki. Jest to rozwiązanie bardzo optymalne, ponieważ jest stosunkowo niedrogie oraz przede wszystkim niezwykle funkcjonalne i trwałe. Dodatkowo ze sklejki można wykonać specjalne półki do takiego pojazdu oraz inne konstrukcje, które pozwolą na możliwie jak najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni w aucie. Dzięki temu wydajność pracy Twojego kierowcy wzrośnie, gdyż będzie on mógł przewieźć zdecydowanie więcej produktów za jednym razem, a ich układanie oraz ściąganie z paki będzie o wiele bardziej komfortowe i po prostu szybsze niż w przypadku niezabudowanego auta.

Postaw na sklejkę wysokiej jakości, dociętą już na wymiar

Decydując się na zabudowę auta, warto wybrać materiały wysokiej jakości. Należy bowiem pamiętać, że auta dostawcze są bardzo często niezwykle intensywnie eksploatowane. Każdego dnia kierowcy pokonują w nich wiele kilometrów, rozwożąc paczki lub dostarczając towar do sklepów i w inne miejsca. Często przewożone produkty mają sporą masę i sporo ważą, dlatego też należy zadbać o to, aby zabudowa mogła ten ciężar udźwignąć. Sklejka jest doskonałym wyborem, ponieważ charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na nacisk oraz na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, o które niezwykle łatwo w tego typu warunkach. Ponadto sklejka jest niezwykle prosta w obróbce, co umożliwia wygodne jej docinanie i dopasowywanie do pojazdów o różnych gabarytach.

Ze względu na popularność tego rozwiązania, profesjonalni producenci, tacy jak na przykład firma Betulla, oferują gotowe, docięte już płyty do konkretnych modeli pojazdów dostawczych zarówno do zabudowy samej podłogi, jak i całej paki. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne i ekonomiczne, ponieważ możesz zaoszczędzić naprawdę sporo cennego czasu. Wybierz dodatkowe płyty sklejkowe, jeśli chcesz doposażyć pojazd o specjalne, bezpieczne półki, na których pomieści się możliwie jak najwięcej towaru i wykonaj funkcjonalną oraz w pełni stabilną zabudowę do swojego auta.