Atrakcje turystyczne w Łebie

łeba wczasy z dziećmi

Łeba, jako popularne nadmorskie miasto, przyciąga wielu turystów nie tylko z Polski. Wiele osób z całego świata może zwiedzić to piękne miasto. Piękne plaże, morska woda i bryza, to nie wszystko, co może nas zachwycić w Łebie. Jest tu także mnóstwo atrakcji turystycznych różnego rodzaju. Można zobaczyć ruiny kościołów, liczne muzea, przyrodnicze atrakcje oraz miejsca historyczne. Nie brakuje także rozrywki dla najmłodszych.

Dzięki różnorodności, jakimi cechują się atrakcje, każdy turysta będzie mógł znaleźć dla siebie odpowiedni rodzaj rozrywki. Łeba jest pięknym nadmorskim miastem, do którego rocznie przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całej Europy, a nawet i spoza.

Muzea w Łebie

Jednym z ciekawszych miejsc, które warto zwiedzić, jest Muzeum Motyli. W miejscu tym możemy podziwiać ponad 3500 gatunków różnych motyli z całego świata. Oprócz samych motyli, które znajdują się w gablotach, możemy zapoznawać się również  opisem wszystkich gatunków. Obok gablot umieszczone są także plakaty z ciekawostkami i rysunki.

Motyle zawsze były i nadal są jednymi z najbardziej fascynujących zwierząt. W muzeum można także podziwiać różne gatunki owadów. Warto więc zobaczyć piękne okazy, z których większość nie występuje w Polsce. Jest to dobry pomysł na rozrywkę nie tylko dla dorosłych. W muzeum znajduje się również interaktywna wystawa i test dla dzieci.

łeba spanie

Po obejrzeniu wystawy, możemy zaopatrzyć się w pamiątki. Oprócz tego, można zwiedzić również ILLUZEUM, czyli miejsce poświęcone iluzjom optycznym. W miejscu tym znajduje się interaktywna wystawa, pełna dziwnych obrazów, trików czy paradoksów. Oprócz tego, będąc w muzeum, możemy zapoznać się z zabawkami optycznymi z różnych okresów czasowych.

Wystawa zawiera ponad 100 eksponatów – pochodzą one z dziedzin takich jak optyka i fizyka. Jest to ciekawe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży i dzieci. Iluzja optyczna od zawsze ciekawiła i dziwiła wszystkich ludzi. Warto więc udać się do muzeum, zgłębić swoją wiedzę i spędzić czas z bliskimi.

Łeba – miasto pełne przyrody

W Łebie znajdują się znane w całej Polsce ruchome wydmy. Liczba turystów w każdym roku sięga prawie 300 tysięcy, a większość z nich zdobyć Górę Łącką – najpiękniejszą wydmę Słowińskiego Parku Narodowego.

Widoki z góry są przepiękne – z jednej strony można podziwiać mierzeję, a z drugiej gęsty las. Miejsce to można zwiedzać nie tylko w letnich miesiącach.Łeba leży na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. W Rąbce znajduje się Muzeum Przyrodnicze SPN. Możemy w nim podziwiać wystawę wydm, która przybliży nam sposób tworzenia się wydm.

Łeba słynie również z największego w Polsce Labiryntu 3D. Jego powierzchnia wynosi aż 5 tysięcy metrów kwadratowych. Miejsce to zachwyca przede wszystkim swoim oryginalnym wyglądem. Poza tym, cała zabawa polega na szukaniu drogi do wyjścia. W sklepie można zaopatrzyć się w mapę, która ułatwi nam drogę. Jest to świetna rozrywka dla grup w każdym wieku.

Oprócz tego, w Łebie znajdują się popularne ruiny kościoła św. Mikołaja. Ruiny te są pozostałością po gotyckim kościele z XIV. Kościół ucierpiał z powodu powodzi, jaka dotknęła dawne tereny Łeby w 1570 roku. Pozostał po nim jedynie jeden fragment lewej nawy głównej. Ruiny kościoła zostały wpisane do rejestru zabytków.